Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

MINISTER SWiA Elżbieta Witek

 

 

 


Święto Policji to szczególna okazja, by podziękować Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym za służbę na rzecz bezpieczeństwa wszystkich Polaków oraz dbanie o ład i porządek w naszych małych Ojczyznach.

Tegoroczne Święto przypada w setną rocznicę powołania Policji Państwowej. Policjanci zapisali piękne karty historii naszego narodu, wielokrotnie dając przykład ofiarności i patriotyzmu. Pamiętajcie o tym dziedzictwie i poświęceniu poprzednich pokoleń w walce o wolność oraz niepodległość Polski.

Dziś realizujecie swoje obowiązki, często narażając zdrowie i życie oraz działając w niebezpiecznych warunkach. Służba policyjna jest bowiem trudna i bardzo odpowiedzialna. Wymaga pełnego zaangażowania, determinacji i poświęcenia. Tylko tak wykonywana przynosi pozytywne rezultaty. Dzięki sumiennemu wypełnianiu obowiązków i Waszym staraniom, 89 procent Polaków uważa nasz kraj za bezpieczny. Zdecydowana większość społeczeństwa, bo aż 75 procent dobrze ocenia pracę Policji. To dorobek, o który musicie dbać.

Polska Policja to świetnie wyszkolona, profesjonalnie wyposażona i zarządzana formacja, doceniana przez zagranicznych partnerów podczas realizacji międzynarodowych zadań. Działa sprawnie i skutecznie. To efekt sfinalizowania w ostatnich latach wielu założonych celów. Środki finansowe pochodzące z Programu Modernizacji Służb Mundurowych pozwalają na zakup nowoczesnego sprzętu, inwestycje budowlane oraz sukcesywne przywracanie posterunków. Wszyscy jednak mamy świadomość, że potrzebne są ciągłe starania o utrzymanie wysokich standardów służby. Chcę zapewnić, że jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, jestem i będę Waszym sojusznikiem.   

Składam Wam wyrazy szacunku za gotowość do bezkompromisowej wierności rocie ślubowania. Choć Wasza służba niesie za sobą wiele trudności i wyrzeczeń, z najwyższą starannością troszczycie się o bezpieczeństwo Polaków. Za to jesteśmy Wam wdzięczni. Dziękuję Waszym Rodzinom za zrozumienie Waszego powołania i wspieranie Was w codziennych wyzwaniach.

 

 

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji