Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Inspektor Paweł Półtorzycki nowym szefem CBŚP

1 marca br. w Warszawie odbyła się uroczystość powierzenia obowiązków komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Pawłowi Półtorzyckiemu.

Ze sztandarem jednostki pożegnał się jej dotychczasowy szef nadinsp. Kamil Bracha, który od 27 lutego jest zastępcą komendanta głównego.

Podczas uroczystości inspektor Paweł Półtorzycki, któremu komendant główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk powierzył obowiązki komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, podziękował przełożonemu za ten olbrzymi kredyt zaufania. Wyraził też uznanie dla zasług swojego poprzednika w tworzeniu nowego biura i zameldował gotowość do podjęcia kolejnych zadań.

Nowy szef Centralnego Biura Śledczego Policji  ma 45 lat. Służbę w Policji pełni od 1 września 1994 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. Ukończył też studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem.

Jest doświadczonym przełożonym. Zaczął od stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu we Wrocławiu CBŚ KGP, a później był jego naczelnikiem. Następnie awansował do Olsztyna, gdzie został naczelnikiem tamtejszego Zarządu CBŚP, a później trafił do Warszawy, zostając zastępcą komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

kom. IWONA JURKIEWICZ
zdj. Rafał Marczak