Polska Policja dziś
To przygotowany przez BKS KGP, przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji, czterominutowy spot promocyjny o służbie polskich policjantów. Pokazuje działania funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania KSP. Choć to jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań funkcjonariuszy polskiej Policji, jednak oddziałuje na wyobraźnię lepiej niż tysiąc słów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik filmowych, w tym również ujęć z powietrza i widoku z perspektywy aktorów, obraz jest bardzo dynamiczny. Osią akcji jest podróż kamery przez miasto wraz z policjantami różnych specjalności. Do nakręcenia wszystkich scen wykorzystano autentyczne wyposażenie funkcjonariuszy Policji, którego na co dzień używają w służbie. Warto to podkreślić, ponieważ dziś polska Policja dysponuje już dużą ilością sprzętu najwyższej klasy, godnego XXI wieku.
Film zrealizowali:
z Biura Komunikacji Społecznej KGP:
Sławomir Katarzyński – reżyser, scenariusz, operator kamery; Mariola Daszkiewicz-Konopczyńska – 2. reżyser, sekretarz planu; Marcin Szymański – koordynator planu, logistyka;
z Wydział Komunikacji Społecznej KSP: Rafał Retmaniak – operator kamery i drona, montaż; Konrad Bucholc – kamera, montaż.
Projekt koordynowali: mł. insp. Iwona Klonowska – dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP, kom. Grzegorz Sieńczewski – naczelnik Wydziału Promocji Policji BKS KGP, podkom. Sylwester Marczak – naczelnik WKS KSP, asp. sztab. Mariusz Mrozek – kierownik Sekcji I WKS KSP, podinsp. Katarzyna Balcer – naczelnik Wydziału Gabinetu Komendanta Stołecznego Policji.
Film można obejrzeć na stronach internetowych: policja.pl, pw.policja.pl, facebook.com/PolicjaPL, youtube.com/user/PolicjaPL.
Tajemniczy dom
To tytuł kolejnego, czwartego z serii, komiksu dla najmłodszych z główną bohaterką kom. Kasią Przygodą, wydanego przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP. Bohaterowie tym razem odwiedzają podkarpackie miasta: Rzeszów, Łańcut, Przeworsk i Przemyśl oraz przejście graniczne między Polską i Ukrainą w Medyce. Dowiadują się, co to jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jak korzystać z aplikacji Moja Komenda. Aplikacja, stworzona do kontaktu z dzielnicowym i umożliwiająca odnalezienie każdej jednostki Policji, jest bardzo pomocna trójce małych przyjaciół w rozwiązaniu kolejnej zagadki kryminalnej. Klara, Olo i Miłosz pomagają Policji w schwytaniu fałszerzy pieniędzy i odnalezieniu skarbu rodziny Stadnickich.
„Tajemniczy dom” swoją premierę miał na piknikach rodzinnych zorganizowanych w ramach centralnych uroczystości Święta Policji z okazji obchodów 98. rocznicy powstania Polskiej Policji w Warszawskim Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”, a także w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
UWAGA!
Na ostatniej stronie wydania, jak w poprzedniej części, znajduje się krzyżówka dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Pod adresem e-mail gazeta.listy@policja.gov.pl czekamy na rozwiązania. Laureaci zostaną nagrodzeni w imieniu Komendanta Głównego Policji. Regulamin konkursu dostępny jest do wglądu w Biurze Komunikacji Społecznej KGP oraz na stronach policja.pl, www.isp.policja.pl, www.gazeta.policja.pl.
Komiks jest do pobrania ze strony internetowej miesięcznika Komendanta Głównego Policji „Policja 997” www.gazeta.policja.pl
PAULINA IWANIEC