Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Lepiej niż tysiąc słów

Z okazji tegorocznego Święta Policji Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przygotowało m.in. dwa projekty promujące polską Policję.

Polska Policja dziś

To przygotowany przez BKS KGP, przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji, czterominutowy spot promocyjny o służbie polskich policjantów. Pokazuje działania funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania KSP. Choć to jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań funkcjonariuszy polskiej Policji, jednak oddziałuje na wyobraźnię lepiej niż tysiąc słów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik filmowych, w tym również ujęć z powietrza i widoku z perspektywy aktorów, obraz jest bardzo dynamiczny. Osią akcji jest podróż kamery przez miasto wraz z policjantami różnych specjalności. Do nakręcenia wszystkich scen wykorzystano autentyczne wyposażenie funkcjonariuszy Policji, którego na co dzień używają w służbie. Warto to podkreślić, ponieważ dziś polska Policja dysponuje już dużą ilością sprzętu najwyższej klasy, godnego XXI wieku.

Film zrealizowali:

z Biura Komunikacji Społecznej KGP:

Sławomir Katarzyński – reżyser, scenariusz, operator kamery; Mariola Daszkiewicz-Konopczyńska – 2. reżyser, sekretarz planu; Marcin Szymański – koordynator planu, logistyka;

z Wydział Komunikacji Społecznej KSP: Rafał Retmaniak – operator kamery i drona, montaż; Konrad Bucholc – kamera, montaż.

Projekt koordynowali: mł. insp. Iwona Klonowska – dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP, kom. Grzegorz Sieńczewski – naczelnik Wydziału Promocji Policji BKS KGP, podkom. Sylwester Marczak – naczelnik WKS KSP, asp. sztab. Mariusz Mrozek – kierownik Sekcji I WKS KSP, podinsp. Katarzyna Balcer – naczelnik Wydziału Gabinetu Komendanta Stołecznego Policji.

Film można obejrzeć na stronach internetowych: policja.pl, pw.policja.pl, facebook.com/PolicjaPL, youtube.com/user/PolicjaPL.

Tajemniczy dom

To tytuł kolejnego, czwartego z serii, komiksu dla najmłodszych z główną bohaterką kom. Kasią Przygodą, wydanego przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP. Bohaterowie tym razem odwiedzają podkarpackie miasta: Rzeszów, Łańcut, Przeworsk i Przemyśl oraz przejście graniczne między Polską i Ukrainą w Medyce. Dowiadują się, co to jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jak korzystać z aplikacji Moja Komenda. Aplikacja, stworzona do kontaktu z dzielnicowym i umożliwiająca odnalezienie każdej jednostki Policji, jest bardzo pomocna trójce małych przyjaciół w rozwiązaniu kolejnej zagadki kryminalnej. Klara, Olo i Miłosz pomagają Policji w schwytaniu fałszerzy pieniędzy i odnalezieniu skarbu rodziny Stadnickich.

„Tajemniczy dom” swoją premierę miał na piknikach rodzinnych zorganizowanych w ramach centralnych uroczystości Święta Policji z okazji obchodów 98. rocznicy powstania Polskiej Policji w Warszawskim Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”, a także w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

UWAGA!

Na ostatniej stronie wydania, jak w poprzedniej części, znajduje się krzyżówka dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Pod adresem e-mail gazeta.listy@policja.gov.pl czekamy na rozwiązania.  Laureaci zostaną nagrodzeni w imieniu Komendanta Głównego Policji. Regulamin konkursu dostępny jest do wglądu w Biurze Komunikacji Społecznej KGP oraz na stronach policja.pl, www.isp.policja.pl, www.gazeta.policja.pl.

Komiks jest do pobrania ze strony internetowej miesięcznika Komendanta Głównego Policji „Policja 997” www.gazeta.policja.pl

PAULINA IWANIEC