Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Festiwal pełen atrakcji

Przez trzy marcowe dni w Szkole Policji w Pile można było spotkać pierwszą ligę polskich pisarzy kryminalnych. Festiwal Kryminalna Piła zorganizowano po raz pierwszy – jego pomysłodawcą był wykładowca pilskiej szkoły i miłośnik kryminałów podinsp. Leszek Koźmiński.

Festiwal trwał od 20 do 22 marca i składały się na niego m.in. spotkania z autorami kryminałów, rozstrzygnięcie konkursu literackiego na opowiadanie kryminalne z Piłą w tle oraz gra miejska dla uczniów szkół średnich. Oprócz tego wykładowcy szkoły przygotowali dla pisarzy warsztaty z kryminalistyki – ich pilnymi słuchaczami byli Katarzyna Bonda, Marek Krajewski, Marcin Wroński, Mariusz Czubaj i Paweł Pollak.

Jeszcze jedną atrakcję festiwalu stanowiła premiera książki Ryszarda Ćwirleja Śmiertelnie poważna sprawa: pisarz pochodzi z Piły i chętnie wspomina to miasto w swoich powieściach kryminalnych, których bohaterami są poznańscy milicjanci. Oczywiście powieści te, jak i książki pozostałych gości festiwalu, prezentowaliśmy na naszych łamach.

Szczegółową relację z festiwalu Kryminalna Piła zamieścimy w nr. majowym „Policji 997”, a w nr. kwietniowym znajdzie się fragment zwycięskiego konkursowego opowiadania Izabeli Szymczak Błąd w sztuce.

AW
zdj. Krzysztof Chrzanowski