Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Minister gościł wdowy i sieroty po poległych policjantach

- Nie ma większego zaszczytu i większej zasługi niż oddać życie za bliźnich, a to jest istota tej niezwykle trudnej służby – służby w policji, za którą jesteśmy wszyscy wdzięczni – powiedział minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, zwracając się podczas świątecznego spotkania do rodzin z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz, zwracając się do wdów po poległych policjantach, nawiązał do słów polskiego wieszcza Adama Mickiewicza: Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże (…) Zapomnij o mnie.

- Te słowa oddają stosunek policjantów oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do rodzin poległych na służbie policjantów – powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz do rodzin, które gościł w ministerstwie - Nie możemy być obojętni na to, co się dzieje z najbliższymi, szczególni jeśli związani są ze sobą tym niewidzialnym węzłem obowiązku, lojalności i pracy razem – dodał.
 
Nadinsp. Marek Działoszyński, komendant główny Policji, dziękując za zorganizowanie świątecznego spotkania, zadeklarował także stałą gotowość pomocy policyjnym rodzinom, których bliscy stracili życie na służbie.
 
Irena Zając, prezes fundacji, przedstawiła najważniejsze działania fundacji na rzecz rodzin poległych policjantów. Fundacja działa od 16 lat. Pomaga rodzinom tych funkcjonariuszy Policji, którzy stracili życie na służbie. Obecnie w Polsce jest 220 takich rodzin.

Podczas spotkania minister Bartłomiej Sienkiewicz otrzymał z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna akcja przekazania betlejemskiego płomienia przebiega pod hasłem „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!”.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski w sobotę (14 grudnia), już po raz dwudziesty trzeci. Polscy harcerze otrzymali betlejemski płomień z rąk skautów ze Słowacji.

Podczas spotkania z harcerzami minister Bartłomiej Sienkiewicz wręczył zabawki dzieciom z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Mali podopieczni  fundacji w ramach świątecznego upominku otrzymali pluszowe misie, klocki, gry planszowe, puzzle itp.