Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

8 milionów złotych na szkolenia i dodatki służbowe

8 milionów złotych ze środków pochodzących z wakatów decyzją Komendanta Głównego Policji zostanie przeznaczonych na czasowe podwyższenie dodatków służbowych.

Ponadto - zgodnie z wnioskami Zarządów Wojewódzkich NSZZ policjantów z województw: kujawsko – pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, warmińsko – mazurskiego oraz wielkopolskiego połowę z naliczonych kwot Pan Komendant polecił przeznaczyć na sfinansowanie szkoleń oraz doskonalenie policjantów w tych jednostkach.

Komendant Główny Policji podjął decyzję o przeznaczeniu 8 milionów złotych ze środków pochodzących z wakatów na stanowiska policjantów na czasowe podwyższenie dodatków służbowych. Podziału środków dokonano w oparciu o kryterium zatrudnienia na dzień 1 października 2013 roku. Średnia kwota dodatku na osobę wynosi 82,72 złotych.

Jednocześnie Pan Komendant przychylił się do wniosku Zarządów Wojewódzkich NSZZ Policjantów z województw: kujawsko – pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, warmińsko - mazurskiego oraz wielkopolskiego i połowę z naliczonych kwot polecił przeznaczyć na sfinansowanie szkoleń oraz doskonalenie policjantów w tych jednostkach.

Pliki do pobrania