Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Polscy przedstawiciele w Szwajcarii

Wizyta przedstawicieli Polski w Szwajcarii odbyła się w ramach projektu „ Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Celem nadrzędnym projektu, dofinansowanego przez stronę szwajcarską, jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przez pięć dni, od 26 do 30 listopada, przedstawiciele MSW, KGP oraz organizacji pozarządowych zapoznawali się z osiągnięciami Szwajcarów w metodach poprawy bezpieczeństwa na drogach. Podczas szkoleń można było poznać strukturę szwajcarskiej policji, sposoby na poprawę infrastruktury oraz rozwiązania finansowe i systemowe. Przedstawiono także schemat szkolenia kandydatów na kierowców. Dużą rolę w Szwajcarii odgrywają kampanie na rzecz bezpieczeństwa na drogach: większość z nich skierowana jest do pieszych, którzy są najbardziej zagrożeni, ale nie brakuje też przekazów do kierowców. Przykładem może być anioł Franky z hasłem „ slow down, take it easy” (zwolnij, uspokój się). Jeden z  filmów z Frankym można zobaczyć tutaj http://www.youtube.com/watch?v=5H8dPIVKgtk

Uczestnicy delegacji są zaangażowani w wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Polsce. Wyjazd studyjny do Szwajcarii, w ramach wspomnianego projektu, z pewnością pomoże w poszukiwaniu skutecznych sposobów na poprawę świadomości uczestników ruchu drogowego.

KCh