Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Wpław przez Kiekrz

Już po raz dziewiąty rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Pływaniu Długodystansowym. Impreza odbyła się sobotę 9 lipca w ramach 44 Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „Wpław przez Kiekrz” im. Stanisława Garczarczyka.

Do pokonania była trzykilometrowa trasa na jeziorze Kierskim. Pogoda tym razem sprzyjała 23 zawodnikom, którzy przyjechali do Ośrodka Szkolenia Policji w Kiekrzu k/ Poznania, aby rywalizować o laur najlepszego długodystansowego pływaka na wodach otwartych.

Niespodzianki nie było i, podobnie jak rok temu, najlepszym maratończykiem okazał się Daniel Osik z KWP w Poznaniu, który wygrał także rywalizację mężczyzn w przedziale wiekowym 35 – 45 lat. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli: Tomasz Szczyrba (KWP Poznań) i Łukasz Segda (KWP Katowice). Wśród pań najlepsza była Katarzyna Straszewska (KWP Poznań). Za nią uplasowały się Aleksandra Saraceń (KSP) i Małgorzata Bigos (KWP Lublin). Kategorię mężczyzn do 35 lat wygrał Robert Ciepłowski (KWP Bydgoszcz), drugie miejsce zajął Grzegorz Matuszek, a trzecie Tomasz Sowierszenko, obaj reprezentujący barwy KWP w Katowicach. Triumfatorami kategorii mężczyzn powyżej 45 roku życia zostali: Andrzej Juszczak (KWP Wrocław), który zajął pierwsze miejsce i Czesław Wizner (KWP Katowice), który zdobył srebrny medal. W rywalizacji pracowników Policji pierwsze miejsce zajął Zbigniew Sajkiewicz, drugie Krzysztof Witczak, a trzecie niżej podpisany, który jednocześnie dziękuje za piękną rywalizację na trasie wyścigu i wspaniałą atmosferę zawodów.

Paweł Ostaszewski
zdj. autor