Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Dziś pożegnanie naszego kolegi. Sprawca aresztowany na trzy miesiące.

Dziś o godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach (pow. zwoleński) rozpoczną się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego śp. sierż. Macieja Walaszczyka. W ostatniej drodze towarzyszyć mu będą najbliżsi, przyjaciele, rodzina, a także przedstawiciele kierownictwa Policji i koledzy.

19-letni kierowca, który śmiertelnie potrącił policjanta, trafi na trzy miesiące do aresztu. Prokuratura Rejonowa w Kozienicach postawiła 19-latkowi zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzutów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem niedaleko Kozienic. Wcześniej wydarzył się tam inny wypadek drogowy. Został ranny kierowca samochodu i udzielano mu pomocy. Na miejscu były wszystkie służby ratownicze: policja, straż pożarna i pogotowie. Pojazdy miały włączone światła pulsacyjne, ustawiony był trójkąt ostrzegawczy. 19-latek wracał oplem wraz z czterema kolegami z dyskoteki. Kiedy zobaczył migające światła, zaczął wykonywać gwałtowne manewry, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w stojącego na poboczu, wykonującego czynności służbowe związane z poprzednim wypadkiem, 24-letniego policjanta. Funkcjonariusz zginął na miejscu.

Kierowca opla był pijany; miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 prom. alkoholu. Nietrzeźwi byli także pozostali podróżujący z nim koledzy. Kierowca został lekko ranny, przebywa w szpitalu. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.