Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Zakupy dla Policji przed Euro 2012

Ponad 100 mln zł ma przeznaczyć w przyszłym roku MSWiA na przygotowania do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. Część tych środków zostanie przeznaczona na zakupy dla Policji.

O planach zakupów dla Policji poinformował w czwartek w trakcie konferencji "Cło i granica" nadinsp. Andrzej Trela, zastępca komendanta głównego policji.

Wśród zaplanowanych zakupów znalazły się m.in.: 7 tys. kasków z przyłbicą, 2 tys. tarcz, 5,5 tys. ochron osobistych, a także ok. 450 radiowozów i 24 ambulanse do zabezpieczania działań Oddziałów Prewencji Policji oraz jednostek antyterrorystycznych. W projekcie budżetu na przyszły rok przewidziano także zakup specjalistycznych samochodów rozpoznania chemiczno-biologicznego.

Ponadto resort spraw wewnętrznych planuje w 2011 r. inwestycję w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gdzie na potrzeby Euro 2012 powstanie Centrum Dowodzenia Operacją, w tym Centrum Wymiany Informacji. Jego zadaniem będzie koordynacja działań wszystkich służb zabezpieczających rozgrywki w skali całego kraju oraz wymiana informacji zarówno w Polsce, jak i ze służbami z zagranicy. W Legionowie ulokowani będą też oficerowie łącznikowi z państw, których reprezentacje przyjadą na mistrzostwa.

Nadinsp. Trela podkreślił, że Centrum Wymiany Informacji będzie służyło policji również po mistrzostwach Europy.

Zgodnie z projektem budżetu państwa, nad którym pracuje obecnie Sejm, MSWiA w przyszłym roku przeznaczy 102,3 mln zł na współorganizację Euro 2012.

źródło: PAP