Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Listopadowy numer pod znakiem lotnictwa

Listopadowy numer miesięcznika "Policja 997" wkrótce trafi do rąk czytelników. Okładkowy temat to lotnictwo Policji – jeszcze niedawno zastanawiano się czy służba, w której służy i pracuje około stu ludzi nie za drogo kosztuje. Tegoroczne powodzie pokazały, że policyjni lotnicy są niezastąpieni.

O jednym z nich st. asp. Januszu Sławiku, który otrzymał honorowe wyróżnienie lotnicze można będzie przeczytać w artykule „Błękitnoskrzydły”.

W ramach dyskusji, która przetacza się przez środowisko opublikowane zostaną uregulowania prawne, obowiązujące w krajach europejskich odnośnie zwolnień lekarskich policjantów.

Poruszony został także gorący temat dopalaczy oraz problemy techników kryminalistyki.

W części historycznej będzie można znaleźć informacje o początkach policji w Turku i drugą część dziejów policji drogowej. Z okazji 10. jubileuszowego Rajdu Katyńskiego zamieszczona została rozmowa z jego komandorem Wiktorem Węgrzynem oraz artykuł o tegorocznej trasie rajdu.

Poza tym, jak zawsze, relacje z aktualnych wydarzeń, także sportowych, porady i na zakończenie trochę rozrywki. Policjanci coraz częściej piszą książki. Publikujemy fragment jednej z nich „Dziewięć milimetrów do nieba” autorstwa byłego policjanta Piotra Pochury.