Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Postanowienia na nowy rok

Przede wszystkim chciałbym wreszcie skończyć remont mojej syrenki model 105 z 1978 roku. Polakierować, pomalować. Składam ją od czterech lat i mam nadzieję, że w tym roku uda mi się odłożyć więcej pieniędzy na moją pasję. Niezależnie od tego mam też cichą nadzieję, że wzrosną nasze pensje.

Noworoczne postanowienia policjantów

Mł. asp. Marcin Nowakowski, technik kryminalistyki z Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej KMP w Radomiu

Przede wszystkim chciałbym wreszcie skończyć remont mojej syrenki model 105 z 1978 roku. Polakierować, pomalować. Składam ją od czterech lat i mam nadzieję, że w tym roku uda mi się odłożyć więcej pieniędzy na moją pasję. Niezależnie od tego mam też cichą nadzieję, że wzrosną nasze pensje.

Drugim moim mocnym postanowieniem na nowy rok jest rzucenie palenia. To będzie trzecia próba, a podobno do trzech razy sztuka. Palę dużo, zwłaszcza w pracy, na zdarzeniach, bo duży stres, bo brzydkie zapachy. Ale tak naprawdę mam już dość tego nałogu i szczerze chcę z nim skończyć.

(...)

Mł. asp. Przemysław Kapała, asystent Sekcji Patrolowej i Ruchu Drogowego KMP w Elblągu

Moje postanowienie? Nie załamywać rąk i do przodu. Niedawno zostałem zdjęty ze stanowiska asystenta zespołu interwencyjno-wywiadowczego i przywrócony do pionu prewencji. Trochę przykro, ale postanowiłem się nie załamywać. Nie bez powodu nazywają mnie dzieckiem komendy. Jestem policjantem, lubię swoją pracę i to jest najważniejsze. A że czasem zdarzają się porażki? Przecież nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.
Prywatnie mam zamiar skończyć wreszcie remont mieszkania. Swojego własnego, kupionego w roku ubiegłym na kredyt. I spłacać kredyt. To ostatnie będzie aktualne przez najbliższych 29 lat.

(...)

Nadkom. Krzysztof Turek, kierownik Sekcji Zabezpieczenia Technicznego i Transportu Wydziału Wsparcia Bojowego Zarządu Operacji AT Głównego Sztabu Policji w KGP

Obiecuję, że w tym roku będę mniej nerwowy w pracy. Spokojniejszy, ale bardziej uparty. Nie będzie łatwo, ale się postaram. Bo to wcale nie jest proste. Człowiek się stara robić jak najlepiej, a jest niedoceniany. I nikt nie rozumie, ile się trzeba nachodzić, zamówień napisać, a do nich dobrych uzasadnień, żeby jak najwięcej sprzętu załatwić. Będę chciał w tym roku jednostkę doposażyć w dobre uzbrojenie, w dobry sprzęt. Żeby były lepsze kamizelki kuloodporne - takie jak na świecie, odpowiednia broń, nowe pojazdy - bo te, które mamy, są stare i wyeksploatowane. A wszystko po to, żeby ludzie, którzy idą na pierwszy ogień, do boju, czuli się bezpiecznie i wiedzieli, że jest ktoś, kto o nich dba.

(...)

Noworoczne postanowienia policjantów spisała Anna Krawczyńska
zdj. archiwum rozmówców, Andrzej Mitura, Paweł Chojecki


Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Artykuł w pełnej wersji przeczytacie w tradycyjnym - papierowym wydaniu miesięcznika POLICJA 997.