Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Alicja w krainie oficerów

Katarzyna Cynke - aktorka

Rola Ali w "Oficerach" to Pani debiut na szklanym ekranie. Jak przyjęła Panią ekipa aktorska serialu, szczególnie tacy znani, jak Szyc, Różczka, Pazura?

- Wszyscy przyjęli mnie naprawdę ciepło i życzliwie. W pierwszych dniach kręcenia serialu, które okupiłam ogromnym stresem, Magda i Czarek - gdyż to właśnie z nimi przyszło mi grać najwięcej scen - niesłychanie mnie wspierali i pomagali, często cierpliwie tłumacząc oczywiste i najbardziej podstawowe zagadnienia filmowej sztuki aktorskiej. Jestem im za to ogromnie wdzięczna.

(...)

Gdyby straciła Pani pracę w teatrze, w serialu i nie miałaby szansy realizować się aktorsko, czy zmierzyłaby się Pani z zawodem psychologa policyjnego?

- Psychologia zawsze mnie pociągała, ale nie wiem, czy zdobyłabym się na pracę w Policji. Jestem jeszcze mimo wszystko dość lękliwa i impulsywna, a tam nieocenione i niezbędne są spokój i równowaga emocjonalna.

(...)

Co sądzi Pani o mężczyznach w policyjnych mundurach?

- Mundur kojarzy mi się z takimi cechami, jak odpowiedzialność, odwaga, honor. Taki mężczyzna być może potrafi dać kobiecie przynajmniej "powierzchowne" poczucie bezpieczeństwa.

Dziękuję za rozmowę.


MONIKA DĄBROWSKA
zdj. Włodzimierz Pochmara

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.