Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką

Spotkania głowy państwa z dziećmi w ogrodach Pałacu Prezydenckiego są już tradycją. 28 maja, na kilka dni przed obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka, odbył się w tym miejscu piknik.

Wśród współorganizatorów wydarzenia, którego hasłem przewodnim było bezpieczeństwo, znaleźli się przedstawiciele większości służb mundurowych, ale także organizacje działające w obszarze zdrowia oraz bezpieczeństwa publicznego. Stoisko Policji znajdowało się w najwyżej położonym i najbardziej reprezentacyjnym punkcie, tuż na tyłach Pałacu Prezydenckiego.

Wśród najmłodszych pozytywny wizerunek naszej formacji kreowały sympatyczne maskotki z KPP w Grodzisku Mazowieckim oraz KPP w Wyszkowie. Gabinet Komendanta Głównego Policji, Biuro Prewencji KGP, Centrum Szkolenia Policji oraz Komenda Stołeczna Policji (Komisariat Rzeczny i Wydział Ruchu Drogowego) przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji. Były więc konkursy, komiksy, tematyczne kolorowanki i pluszowe przytulanki oraz gadżety bezpośrednio związane z bezpieczeństwem.  Policjanci proponowali udział w zabawach promujących wiedzę na temat tego, jak unikać zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, w górach, podczas kontaktu z obcymi czy surfowania w sieci. Opiekunowie, asystując swoim pociechom, mogli poczytać dostępne na stoisku numery „Gazety Policyjnej”. Tradycyjnie już nie zabrakło policyjnych motocykli i radiowozu w nowym oznakowaniu oraz technika kryminalistyki z Laboratorium Kryminalistyki KSP i jego walizki o tajemniczej zawartości.  

Uroczyste otwarcie wydarzenia „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” rozpoczęło się w samo południe od podniosłej uroczystości. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Medalem za Ofiarność i Odwagę sześć młodych osób za czyny związane z uratowaniem cudzego życia.

TD

zdj. autor