Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Mistrzostwa w kickboxingu

W Żyrardowie w dniach 23–25 września 2022 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W mistrzostwach brali udział przedstawiciele służb mundurowych z Bośni i Hercegowiny, Izraela, Słowacji i Polski, którzy rywalizowali w trzech formułach: Pointfighting, Kicklight oraz K-1 Rules.

Drużyna policyjna wyłoniona z Reprezentacji Polskiej Policji w Sztukach Walki liczyła 18 zawodników, którzy indywidualnie zdobyli 7 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych medali, co przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Pierwsze miejsca wywalczyli: Ewelina Woźniak (K-1 Rules w kategorii –60 kg), Karolina Juja (Kicklight kat. –70 kg), Radosław Kuzia (K-1 Rules oraz Kicklight kat. –63 kg), Piotr Odważny (Pointfighting kat. –79 kg) i Bartosz Kołecki (Pointfighting kat. –89 kg). Drugie miejsca zajęli: Ewa Sobiło-Rydzik (K-1 Rules oraz Kicklight kat. –60 kg), Michał Mocny (Kicklight oraz Pointfighting kat. –94 kg) oraz Adam Chrzanowski (Pointfighting kat. +94 kg). Na trzecich miejscach uplasowali się: Bartosz Kołecki (K-1 Rules kat. –91 kg i Kicklight kat. –89 kg)), Piotr Odważny (Kicklight kat. –79 kg), Adrian Kramarczyk (Pointfighting kat. –74 kg), Dariusz Krajewski (Poinfighting kat. –79 kg) i Dariusz Szczerbiński (Pointfighting kat. –79 kg). W kategorii weteranów wystartowali: Tomasz Woliński, który zajął II miejsce w Kicklight w kat. +94 kg, oraz Mateusz Koczmara, który zajął I miejsce w Pointfighting i III miejsce w Kicklight w kat. +94 kg. Najlepszą zawodniczką turnieju w K-1 Rules wybrano Ewelinę Woźniak.