Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Bieg Załogi

30 września br. odbył się XIX Bieg Przełajowy im. sierż. Grzegorza Załogi. Zawody mają rangę Otwartych Mistrzostw Polski Policji w Biegu Przełajowym, więc nie brakuje tu zarówno członków Reprezentacji Polskiej Policji w Lekkoatletyce, młodzieży z klas mundurowych, przedstawicieli innych służb, jak i rzeszy policjantów oraz pracowników Policji, którzy chcą w ten sposób oddać hołd poległemu na służbie koledze.

St. post. Grzegorz Załoga z KPP w Będzinie zginął w nocy z 9 na 10 sierpnia 2003 r., ścigając uciekających sprawców najścia na mieszkanie. W wyniku strzelaniny został śmiertelnie postrzelony w głowę. Miał 23 lata. Pośmiertnie został awansowany do stopnia sierżanta i odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność. W pierwszą rocznicę śmierci policjanta w Hutkach-Kankach, rodzinnej miejscowości Grzegorza Załogi, zorganizowano bieg przełajowy, który w tym roku odbył się po raz 19. Uczestnicy, w liczbie ponad 340, podobnie jak w 2004 r. przemierzali dukty leśne wytyczone w okolicach biwaku leśnego im. sierż. Grzegorza Załogi. Zawodnicy startowali na trzech dystansach: młodzież do 19. roku życia biegła na 3600 m, kobiety na 7200 m, a mężczyźni na 10 800 m. Trasa nordic walkingu liczyła 3600 m.

Wśród mężczyzn do 40. roku życia pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Damian Skupiński z garnizonu łódzkiego, Arkadiusz Połeć z SP w Słupsku i Mateusz Wolnik z terenu KWP w Katowicach. Wszyscy są członkami Reprezentacji Polskiej Policji w Lekkoatletyce. W kategorii mężczyzn powyżej 40. r.ż. triumfował Maciej Wojciechowski ze składu reprezentacji, na co dzień z WSPol w Szczytnie. Za nim uplasował się Kamil Czarnecki z KWP w Kielcach, a trzecie miejsce zajął Jacek Michulec z garnizonu śląskiego, członek reprezentacji.

Wśród pań nie było podziału wiekowego. Pierwsze dwa miejsca zajęły reprezentantki policyjnej kadry lekkoatletycznej: Anna Ficner z garnizonu dolnośląskiego i Beata Szatka z KWP w Opolu. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Chećko z garnizonu śląskiego.

Drużynowo pierwsze dwa miejsca przypadły zespołom wyłonionym z Reprezentacji Polskiej Policji w Lekkoatletyce, a trzecie miejsce zajął zespół KWP w Krakowie. W klasyfikacji nordic walkingu pań pierwsze miejsce wywalczyła Anna Wojdas-Hatlapa z placówki SG w Sosnowcu, drugie – Agnieszka Bereza z KPP w Tarnowskich Górach, a trzecie – Ewa Lazar-Płonka z KWP w Katowicach. Wśród mężczyzn z kijkami kolejność była następująca: pierwsze miejsce zajął Michał Florek
z Wojska Polskiego, drugie – Krzysztof Szczucki z OPP w Katowicach, a trzecie – Tadeusz Wilk.