Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Wyciskanie w Zalesiu

Od 18 do 19 marca br. w Zalesiu zostały rozegrane XIV Mistrzostwa Polski Federacji GPC w konkurencjach trójbój siłowy oraz bojach pojedynczych w przysiadzie, wyciskaniu sztangi i martwym ciągu. W zawodach wzięło udział 220 zawodników, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Wśród nich znalazło się 10 siłaczy z Policji. Reprezentacja Polskiej Policji w Sportach Siłowych pod kierownictwem nadkom. Stanisława Gąsienicy Samka wywalczyła drużynowo pierwsze miejsce w kategorii służb mundurowych. Indywidualnie poszczególni policjanci także odnieśli duże sukcesy. Stanisław Gąsienica Samek z KPP w Nowym Targu w kat. wag. do 82,5 kg wynikiem 190,5 kg ustanowił nowy rekord Polski w wyciskaniu sztangi leżąc RAW Federacji GPC! Zajął trzy pierwsze miejsca w: kat. OPEN w swojej wadze, służb mundurowych w swojej wadze i OPEN Absolute wśród mundurowych.

Roch Szumarowski-Plewa z KPP w Kamiennej Górze, zastępca kierownika reprezentacji, w tej samej kategorii wagowej zajął z wynikiem 127,5 kg pierwsze miejsce wśród mężczyzn w wieku 50–54 lata (M3) w wyciskaniu sztangi leżąc RAW, pierwsze miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc EQUIP (tu wycisnął 130 kg). Pierwsze miejsca w tej samej kategorii wagowej, ale w martwym ciągu, zarówno kategorii OPEN, jak i mundurowej RAW zajął sierż. Przemysław Kawczyński z OPP w Olsztynie. Stanął również na drugim stopniu podium w podsumowaniu OPEN Absolute w kategorii mundurowej.

Asp. Łukasz Wółkiewicz z KMP w Wałbrzychu w kat. wag. do 75 kg zajął pierwsze miejsca: wśród mężczyzn OPEN w wyciskaniu RAW i wśród mundurowych OPEN RAW. Wynik to 162,5 kg. St. sierż. Karol Prawdzik z KPP w Gołdapi, startujący w kat. wag. do 125 kg, stanął na najwyższym stopniu podium: w kategorii mundurowej OPEN w martwym ciągu z wynikiem 280 kg, w wyciskaniu sztangi RAW z wynikiem 200 kg i w trójboju siłowym w kategorii mundurowej OPEN, osiągając wynik 710 kg. Ten ostatni rezultat dał mu drugie miejsca: wśród wszystkich startujących mężczyzn OPEN oraz OPEN Absolute w kategorii mundurowej.

Mł. asp. Tomasz Basa z KPP w Środzie Wielkopolskiej w kat. wag. 110 kg zajął drugie miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc RAW: wśród mężczyzn OPEN i wśród mundurowych OPEN w swojej kategorii wagowej, osiągając wynik 205 kg. Mł. asp. Cezary Urbaniak z KPP w Działdowie w kat. wag. 110 kg w trójboju siłowym RAW wynikiem 740 kg osiągnął trzy pierwsze miejsce w: kategorii mundurowej OPEN, mężczyzn OPEN (te dwa wyniki w swojej wadze) oraz OPEN Absolute wśród przedstawicieli służb. Wynik 200 kg dał mu trzecie miejsce w kategorii mundurowej OPEN w wyciskaniu sztangi leżąc RAW.

Asp. Arkadiusz Macudziński z KMP w Koninie wynikiem 175 kg wywalczył pierwsze miejsce w kategorii mundurowej M1 (wiek 40–44 lata) i kat. wag. do 82,5 kg w wyciskaniu sztangi RAW. Ten wynik w kat. wag. do 100 kg w M1 wszystkich startujących wystarczył na trzecie miejsce. Mł. asp. Paweł Kubacki z KWP w Krakowie zajął trzecie miejsce w kategorii mundurowej OPEN w wyciskaniu RAW w kat. wag. do 82,5 kg, osiągając rezultat 162,5 kg. Mł. asp. Paweł Piskorz z KWP w Olsztynie w kat. wag. do 140 kg w konkurencji martwy ciąg z wynikiem 317,5 kg stawał dwa razy na najwyższym stopniu podium: zarówno wśród wszystkich startujących, jak i w klasyfikacji mundurowej. Zajął też pierwsze miejsce w kategorii mundurowej OPEN Absolute w martwym ciągu.