Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Życzenia Wielkanocne dla policjantek, policjantów i pracowników Policji

Życzę Wam, aby spotkania przy wielkanocnym stole były pełne spokoju, otuchy i nadziei. Niech kolejne dni będą bezpiecznie, przyniosą prawdziwe wytchnienie oraz pokrzepienie. Powracająca do życia natura niech zaś będzie natchnieniem w codziennym życiu, abyśmy w kolejną wiosnę wkroczyli pełni energii oraz siły do dalszej służby i pracy.

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze, Pracownicy Cywilni Policji,

zbliżający się okres Świąt Wielkanocnych to czas nadziei, zadumy i radości, którą będziemy przeżywać w gronie najbliższych. Życzę, aby Święta były pełne spokoju, spędzone w dobrej, serdecznej atmosferze.

Każdego dnia wykazujecie się odwagą oraz bohaterstwem, dbając o bezpieczeństwo naszego państwa i jego obywateli. Wielokrotnie udowadnialiście, że wierność policyjnej przysiędze jest Waszym najwyższym zobowiązaniem.

Od ponad roku za naszą wschodnią granicą trwa wojna wywołana atakiem Rosji na Ukrainę. Nie jesteśmy obojętni wobec tej sytuacji. Policja od pierwszych dni konfliktu z pełnym zaangażowaniem wspiera naszych ukraińskich sąsiadów.

To zarówno pomoc w zakresie zabezpieczenia punktów recepcyjnych, jak i przekazywania sprzętu ukraińskiej Policji. To wreszcie osobiste zaangażowanie funkcjonariuszy w ramach kontyngentu humanitarnego polskiej Policji, którzy brali udział w niezwykle niebezpiecznej misji w Ukrainie. Grupa 98 Policjantów przez kilka miesięcy uczestniczyła w akcji rozminowywania oraz neutralizowania materiałów wybuchowych z terenów zamieszkałych przez ukraińską ludność cywilną. Serdecznie dziękuję za te działania i Wasze poświęcenie.

Wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Policji składam życzenia pogodnych, zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy. Szczególne pozdrowienia przekazuję tym Policjantkom i Policjantom, którzy podczas Świąt będą pełnili swoją służbę, dbając o nasze bezpieczeństwo.

Łączę wyrazy szacunku

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Mariusz Kamiński

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo

Święta Wielkanocne to czas skupienia i głębokiej refleksji nie tylko dla chrześcijan wierzących w zmartwychwstanie i zwycięstwo życia nad śmiercią, ale także dla wszystkich, którzy każdego dnia ufają w ostateczną przewagę dobra nad złem.

Rok temu stanęliśmy przed wyzwaniem wsparcia naszych sąsiadów z Ukrainy. Ten egzamin z człowieczeństwa w naszej służbie zdajemy po dziś dzień. Dziękuję Wam za wszystko, co przez ostatnie dwanaście miesięcy zrobiliście dla bezpieczeństwa uciekających przed wojną uchodźców, jak i dla przyjmujących ich pod swoje dachy obywateli naszego kraju. W tym trudnym czasie dotykającym całą ludzkość, musimy pamiętać, że tylko we wspólnocie jesteśmy w stanie pokonać przeciwności i zdobyć nową perspektywę na życie.

W Waszej jakże trudnej, często niebezpiecznej służbie, pamiętajcie jednak również o sobie i swoich bliskich. Niech nadchodzący czas świąt wielkanocnych pozwoli nabrać dystansu do otaczającej nas na co dzień rzeczywistości, przyniesie radość oraz wzajemną życzliwość, a także umocni wiarę w drugiego człowieka.

Życzę Wam, aby spotkania przy wielkanocnym stole były pełne spokoju, otuchy i nadziei. Niech kolejne dni będą bezpiecznie, przyniosą prawdziwe wytchnienie oraz pokrzepienie. Powracająca do życia natura niech zaś będzie natchnieniem w codziennym życiu, abyśmy w kolejną wiosnę wkroczyli pełni energii oraz siły do dalszej służby i pracy.

Komendant Główny Policji

gen. insp. Jarosław Szymczyk

 

Drogie Funkcjonariuszki, Drodzy funkcjonariusze, Drogie funkcjonariuszki i funkcjonariusze w stanie spoczynku, Drodzy pracopwnicy Cywilni

Nadchodzą Święta Wielkiej Nocy, a wraz z nimi radość z odradzającego się życia, które ma źródło w Zmartwychwstaniu Pańskim.

Zbliżający się, wyjątkowy czas Wielkanocy niech napełni nasze serca wiarą i nadzieją, a także pozwoli na chwilę zadumy i refleksji.

Życzę, aby wiosenny optymizm, pokój oraz radość zagościły w Państwa sercach, a okres Wielkanocy stał się światłem rozjaśniającym mroki i niepokoje, dodał nam wszystkim nadziei, która pozwoli z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Życzę, by nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości oraz byśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i zdrowiu.

Dyrektor Zakładu-Emerytalno-Rentowego MSWiA

wraz z pracownikami

Małgorzata Zdrodowska