Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne dla policjantów i pracowników policji od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji i Dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze, Pracownicy Cywilni Policji,

zbliżający się czas Bożego Narodzenia skłania do refleksji i podsumowań. W tym roku Wasza formacja musiała mierzyć się z wieloma wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem naszego państwa. Wśród nich wymienić można m.in. kryzys na granicy polsko-białoruskiej czy skutki wojny trwającej za naszą wschodnią granicą. Dzięki Waszej służbie Polacy mogą czuć się bezpiecznie w tym trudnym czasie, a uchodźcy z Ukrainy, w szczególności kobiety oraz dzieci, którzy przybyli do naszego kraju, wiedzą, że mogą liczyć na nasze wsparcie i opiekę.

Każda z tych sytuacji wymagała szybkości i skuteczności. Poradziliście sobie z nimi profesjonalnie i z zaangażowaniem. Serdecznie za to dziękuję.

Pomagaliście, nie rezygnując przy tym z Waszych codziennych, trudnych obowiązków. Nie zapominam o Waszych działaniach w wymiarze lokalnym. To one oceniane są przez naszych rodaków na niezmiennie wysokim poziomie.

Z okazji Świąt składam Wam i Waszym Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności. Życzę, aby ten świąteczny czas przyniósł radość i spokój. Niech Święta, spędzone w gronie najbliższych, pozwolą odpocząć od codziennych spraw i trosk.

Z poważaniem

Mariusz Kamiński

Minister Spraw Wewnętyrznych i Administracji

 

W świątecznej refleksji, w skupieniu, w ciszy wyczekiwania na Wigilijną Gwiazdkę i Moc Wieczoru w imieniu własnym oraz pracowników Zakładu Emerytalno-Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji proszę przyjąć najgorętsze życzenia.

Nowonarodzony Chrystus łączy dwa światy: Jego mały-betlejemski, nasz wielki-ziemski. W Jego świecie pokój, w naszym świecie zabieganie. Życzę umiejętności zatrzymania się w codziennym pędzie i tego, by nie zapomnieć, co jest tak naprawdę ważne. Niech czas Świąt Bożego Narodzenia niesie ze sobą wiele radości, ubogacających spotkań oraz refleksji dotyczących minionego roku i zadumy nad planami na Nowy Rok 2023.

Małgorzata Zdrodowska

Dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA wraz z pracownikami

 

Policjantki, Policjanci, Pracownice i Pracownicy Policji,

Emeryci i Renciści Policyjni,

Przedstawiciele Związków Zawodowych, Stowarzyszeń i Fundacji!

Boże Narodzenie to czas życzliwości, dobroci i pielęgnowania pięknych, polskich tradycji. W tym roku radość ze świętowania przychodzi nam niezwykle trudno, ze względu na sytuację w Ukrainie, gdzie wciąż toczy się wojna.

Wierzę jednak głęboko, że niepowtarzalna atmosfera Świąt, spędzonych w gronie rodzinnym, przyniesie pogodę ducha, spokój oraz pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Dlatego też wszystkim Państwu składam serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, a także rodzinnego ciepła przy wigilijnym stole. Życzę spełnienia marzeń oraz realizacji nawet najbardziej ambitnych planów i zamierzeń.

Szczególnie ciepłe słowa kieruję do tych, którzy Święta spędzą na służbie czy w pracy, czasami bardzo daleko od domu, a nawet poza granicami Polski, wypełniając misję służenia drugiemu człowiekowi.

Najlepsze życzenia kieruję do rodzin i bliskich funkcjonariuszy, dziękując im jednocześnie za codzienne wsparcie i nieskończone pokłady cierpliwości. Wyrazy wdzięczności za wszystkie lata poświęcone dbaniu o bezpieczeństwo obywateli naszego kraju przekazuję policyjnym emerytom i rencistom. Przedstawicielom związków zawodowych, fundacji i stowarzyszeń dziękuję natomiast za owocną i konstruktywną współpracę.

Żywię głęboką nadzieję, że wraz z Nowym (Rokiem nadejdzie wiele dobrych dni, które przyniosą wewnętrzny spokój, poczucie bezpieczeństwa, a także pozwolą patrzeć w przyszłość z ufnością i optymizmem.

gen. insp. Jarosław Szymczyk

Komendant Główny Policji