Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Siłacze w Złotoryi i we Wrocławiu

W dniach 5–6 listopada 2022 r. w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Niepodległej Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Martwym Ciągu. W zawodach wzięła udział Reprezentacja Polskiej Policji w Sportach Siłowych, która w klasyfikacji drużynowej zajęła pierwsze miejsce. Rywalizacja odbywała się w poszczególnych kategoriach wagowych oraz wiekowych: Junior, Weteran I, Weteran II i Weteran III. Na pomoście stanęło ogółem ponad 220 zawodników.

W konkurencji wyciskania sztangi leżąc policjanci zajęli następujące miejsca medalowe: Stanisław Gąsienica-Samek (kierownik reprezentacji), na co dzień z KPP w Nowym Targu – I miejsce w kategorii wagowej 82,5 kg i II miejsce OPEN, Krzysztof Banaś z KMP w Katowicach – I miejsce w kat. 140 kg i III miejsce OPEN, Łukasz Rycombel z KPP w Będzinie – III miejsce w kat. 90 kg, Łukasz Warmuz z KPP w Będzinie – III miejsce w kat. Weteran I, Karol Prawdzik z KPP w Gołdapii – II miejsce w kat. 125 kg, Paweł Kubacki z KWP w Krakowie – II miejsce w kat. Weteran II, Łukasz Wółkiewicz z KMP w Wałbrzychu – I miejsce w kat. 75 kg, Mariusz Pikor z KWP we Wrocławiu – I miejsce w kat. 67,5 kg, Hubert Raba z KPP w Strzelinie – II miejsce w kat. 75 kg i I miejsce w kat. Junior, Tomasz Basa z KPP w Środzie Śląskiej – I miejsce w kat. 110 kg, Cezary Urbaniak z KPP w Działdowie – III miejsce w kat. 110 kg, Paweł Piskorz z KWP w Olsztynie – III miejsce w kat. 140 kg.

W konkurencji martwy ciąg miejsca medalowe zajęli: Sabina Oleksy z KMP w Opolu – I miejsce w kat. 82,5 kg i I miejsce w kat. Weteran I, Przemysław Kawczyński z OPP w Olsztynie – I miejsce w kat. 82,5 kg, Karol Prawdzik z KPP w Gołdapi – I miejsce w kat. 125 kg i III miejsce OPEN, Paweł Piskorz z KWP w Olsztynie – I miejsce w kat. 140 kg i I miejsce OPEN, Cezary Urbaniak z KPP w Działdowie – I miejsce w kat. 110 kg i II miejsce OPEN.

Trzy tygodnie wcześniej, 14 i 16 października br. odbyły się I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Trójboju Siłowym Klasycznym Federacji WPC, które rozegrano w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W rywalizacji również wzięli udział zawodnicy z Reprezentacji Polskiej Policji w Sportach Siłowych. Uczestnicy startowali w poszczególnych bojach: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg. Wyniki konkurencji po zsumowaniu określiły miejsca w mistrzostwach. Wśród policyjnych trójboistów triumfowali: Agnieszka Zimmerman z KPP w Krotoszynie, która zajęła II miejsce w kat. do 56 kg i III miejsce OPEN, Przemysław Kawczyński z OPP w Olsztynie – II miejsce w kat. do 82,5 kg i Cezary Urbaniak z KPP w Działdowie – I miejsce w kat. do 110 kg, który tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w Trójboju Siłowym Federacji WPC, uzyskując łączny wynik 750 kg (przysiad – 275 kg, wyciskanie – 190 kg, ciąg – 285 kg).

Ponadto Cezary Urbaniak wygrał klasyfikację Masters oraz został najlepszym zawodnikiem MSWiA. Policyjna reprezentacja wygrała również punktację drużynową.