Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Powiew morskiej bryzy

Szum fal, mieniący się złotem piasek i wielka, otwarta przestrzeń, która daje poczucie wolności – nadmorskie klimaty wiosną są bardzo przyciągające. Wyjazd do jednej z miejscowości usytuowanej nad morzem jest świetnym pomysłem na spędzenie weekendu lub kilku dni i podziwiania świata budzącego się po zimie do życia. Dobrą opcją jest pobyt w obiekcie Centrum Usług Logistycznych w Świnoujściu lub w Juracie.

Wszystkie te miejsca mają swój urok i przypadną do gustu nawet bardzo wymagającym.

Piękne Świnoujście

W ciągu kilku minionych lat Świnoujście przeszło wielką metamorfozę, stając się eleganckim kurortem na skalę europejską, a nawet światową. Znajdziemy tu piękną, szeroką i długą promenadę, która jest otoczona zielenią i rabatami z kolorowymi kwiatami. Wielką atrakcję dla turystów stanowi słoneczny zegar wodny, który jest również fontanną. Na końcu promenady w kierunku zachodnim znajdują się również tężnie, które są zasilane solanką z Uzdrowiska Świnoujście. Spacerując między tężniami, można wdychać powietrze bogate w cenne mikroelementy, takie jak: jod, brom, magnez, wapń czy potas, które pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego.

Poza główną promenadą można też spacerować deptakiem, na którym znajdują się również ścieżka rowerowa oraz tor do jazdy na wrotkach i rolkach. Ciekawym pomysłem jest przechadzka brzegiem morza w jedną stronę i powrót promenadą lub deptakiem w drugą. Warto pamiętać, że Świnoujście to także przepiękna latarnia morska, wiatrak Stawa Młyny (stawa to morski znak nawigacyjny), port oraz bliskość granicy z Niemcami – można np. zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle słupków granicznych. Ze Świnoujścia można się wybrać na ciekawe wycieczki, np. na wyspę Uznam, wyspę Wolin, do Kopenhagi, Malmö, Berlina, Hamburga czy Lubeki.

Ośrodek CUL w Świnoujściu ma bardzo dobrą lokalizację. Znajduje się blisko głównej promenady i morza, dlatego jest obiektem tak chętnie odwiedzanym przez gości. W ofercie znajdują się pokoje 1–3-osobowe oraz pokoje typu studio nawet dla czterech osób. Pobyty zawierają całodzienne wyżywienie, serwowane w zlokalizowanym w ośrodku bufecie. Potrawy, przygotowywane na miejscu przez szefa kuchni, są oparte na tradycyjnych recepturach. Obiad jak u mamy czy babci będzie zwieńczeniem miłego dnia spędzonego na długich spacerach po tym nadmorskim kurorcie.

Dla fanów jazdy na rowerze

Sympatycy jazdy rowerem również powinni się wybrać do Świnoujścia. Mamy tu liczne trasy dla miłośników spędzania czasu na dwóch kółkach. Fani rowerów będą z pewnością zadowoleni z możliwości, które dają Jurata oraz cały Półwysep Helski. Tutaj także można odbyć wiele przyjemnych wycieczek rowerowych pośród pięknych sosnowych lasów. Ci, którzy wolą spacery, także nie będą się nudzić. Mnogość uliczek, chodniczków czy ścieżek daje liczne warianty zaplanowania trasy przechadzki.

Ile mórz jest w Juracie?

Jurata to trochę miejscowość dwóch mórz – mamy tu Bałtyk od strony północnej, tzw. otwarte morze, oraz Bałtyk od strony południowo-zachodniej, czyli od strony Zatoki Puckiej. Właśnie tu znajduje się piękne molo, z którego można podziwiać widoki i robić fantastyczne zdjęcia. Poza tym możemy się zachwycać pięknem wielu zabytkowych willi i pensjonatów, w których przed laty wczasowali znani Polacy – np. Wojciech Kossak czy Maria Pawlikowska-Jasnorzewska.

Z Juraty możemy w łatwy sposób dostać się do Helu – starego, portowego, kaszubskiego miasta, ostatniego na Półwyspie Helskim. Znajduje się tam m.in. fokarium, w którym można zobaczyć foki. To atrakcja zarówno dla młodszych, jak i dla dorosłych, dlatego to miejsce zawsze jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. W Helu znajdują się również Muzeum Rybołówstwa Morskiego z wieżą widokową, zabytkowe chaty kaszubskie, Dom Morświna, latarnia morska i port. Atrakcją jest także stacja końcowa kolei biegnącej przez cały Półwysep Helski.

Na Helu spotkamy liczne zabytki militarne. To prawdziwy raj dla miłośników takich obiektów. Na półwyspie pozostało wiele militarno-historycznych pamiątek – bunkry, schrony, wieże kierowania ogniem, niemieckie stanowiska artyleryjskie, betonowe umocnienia oraz działa Rejonu Umocnionego.

Z Juraty można się również wybrać na wycieczkę do pobliskiej Jastarni, znanej miejscowości turystycznej. Można tam zwiedzić port, przystanie, Muzeum Pod Strzechą czy zabytkową chatę rybacką.

Ośrodek CUL w Juracie znajduje się blisko molo i morza od strony Zatoki Puckiej. W obiekcie jest wiele pokoi i pokoi typu studio przeznaczonych dla 1–4 osób. Pobyty są oferowane z całodziennym tradycyjnym wyżywieniem przygotowywanym na miejscu przez kucharzy. W menu znajdziemy również potrawy kuchni międzynarodowej, a zwłaszcza śródziemnomorskiej. Nawet najbardziej wymagające podniebienia będą zadowolone.

Polecamy skorzystanie z atrakcyjnej promocji w kwietniu i maju (nie obejmuje Wielkanocy i weekendu majowego) – pobyt dla uprawnionych służb obejmujący dwa dni w cenie 115 zł od osoby w pokoju dwuosobowym i 125 zł w pokoju jednoosobowym i apartamencie (cena brutto z wyżywieniem). Wystarczy zadzwonić do recepcji i przy rezerwacji podać hasło:

Wiosna „Na Helu" – po służbie odpocznij w Juracie.

Przypominamy także o zniżce na pobyty w naszych ośrodkach dla wszystkich pracowników grupy MSWiA. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy recepcji. Zachęcamy do wiosennych pobytów nad morzem. Nadmorskie powietrze bogate w jod, cudowne zachody słońca, szerokie plaże, liczne trasy spacerowe i rowerowe są świetną opcją na choćby krótki pobyt z dala od dużych miast, codziennego pędu i natłoku obowiązków. Cudowna przestrzeń będzie ukojeniem nawet dla najbardziej zmęczonych i zabieganych osób.

Dominika Koprowska

Dział Marketingu CUL

Szlaki rowerowe w Świnoujściu:

„Świdny Las” o długości 16 km;

„Dookoła Wyspy Karsibór” o długości 28 km;

„Międzynarodowy Nadmorski Szlak Rowerowy R10” o długości 25 km (łączy Świnoujście z miejscowościami Wyspy Wolin, m.in. Międzyzdrojami i Dziwnowem);

„Dookoła Zalewu Szczecińskiego” o długości 20 km.

 

OSW w Świnoujściu
ul. Słowackiego 4/6
72-600 Świnoujście
Recepcja i rezerwacja:
Tel: +48 91 321 24 48
Tel: +48 504 315 782
Fax: +48 91 321 24 48
E-mail: swinoujscie@cul.com.pl
www: swinoujscie.cul.com.pl


OSW Kaper w Juracie
ul. Mestwina 45
84-141 Jurata
Recepcja i rezerwacja:
Tel.: +48 58 675 23 24
Tel.: +48 504 315 850
Fax: +48 58 675 21 64
E-mail: rezerwacje.kaperjurata@cul.com.pl
www: kaperjurata.cul.com.pl

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy dużo zdrowia, spokoju, rodzinnej atmosfery i radości z każdej wspólnej chwili z naszymi najbliższymi.

Dyrekcja i pracownicy Centrum Usług Logistycznych