Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

#WSPÓLNIEBEZPIECZNI

Policja i ratownicze służby górskie nie raz ratowały ludzkie życie. skuteczność działań jest wyższa, a bezpieczeństwo uczestników akcji o wiele większe.

To, że policjanci sprawnie współpracują z ratownikami Tatrzańskiego czy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jest wynikiem wspólnych ćwiczeń prowadzonych od lat. Są one konieczne, gdyż dzięki nim poznają swoje taktyki działania i wykorzystywany sprzęt, a także budują wzajemne zaufanie. Niezbędne, gdyż czasami przede wszystkim od niego zależy ludzkie życie.

W lutym tego roku w rejonie Nowego Targu swoje umiejętności przy użyciu policyjnego śmigłowca Black Hawk podnosili funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz ratownicy GOPR-u z Podhala i Bieszczad. Cztery dni wystarczyły, by sprawdzić się w mrozie, zadymce śnieżnej i deszczu, czyli we wszystkich warunkach, jakie mogą zaskoczyć turystów zimą w górach i gdy potrzebna jest im pomoc.

Z uczestnikami tych ćwiczeń oraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali pracownicy Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji. Nagrania wywiadów – podczas których specjaliści służą radą oraz odpowiadają na pytania dotyczące bezpieczeństwa – publikujemy w internecie jako podcasty z hasztagiem #WspólnieBezpieczni. Są to audycje do słuchania online, które można subskrybować na platformach podcastowych lub odsłuchiwać bezpośrednio na stronie podcastowej anchor. Krótkie fragmenty tych rozmów w zapisie wideo można znaleźć na naszym kanale na YouTube.

Wspólnie bezpieczni. Co to oznacza, pokazały właśnie te ćwiczenia.

ANDRZEJ CHYLIŃSKI