Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Z Policyjnym Mikołajem

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, ale także czas myślenia o tych, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia – rzeczowego oraz emocjonalnego. Z tego powodu funkcjonariusze Policji po raz kolejny w tym roku postanowili obdarować małych pacjentów warszawskich szpitali drobnymi upominkami z okazji mikołajek.

Z kolei kierowcy, którzy jeździli zgodnie z przepisami ruchu drogowego po drogach województwa mazowieckiego, również mogli liczyć na drobny upominek od policjantów w białych czapkach i na pewno nie był to mandat. Ale to nie wszystkie wydarzenia, które odbyły się pod koniec roku w ramach kampanii #JestAkcja.

Kiedy kilka miesięcy temu rozpoczynaliśmy kampanię #JestAkcja z wykorzystaniem okularów VR, nikt się nie spodziewał, że projekt nabierze takiego rozmachu. Jako główny cel postawiliśmy sobie pokazanie, że jesteśmy nowoczesną formacją, która z impetem wkracza w wirtualną rzeczywistość. Przez wyprodukowane w technologii 360° filmy opatrzone hasztagiem #JestAkcja chcieliśmy nie tylko zainicjować akcje związane z poprawą bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zachęcić do wstępowania w nasze szeregi – mówi insp. dr Mariusz Ciarka, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP.

Jak mówi przedstawiciel jednego z partnerów projektu, Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów: – To był nasz flagowy projekt, który prowadziliśmy wspólnie z PKN ORLEN. Większość  przeprowadzonych akcji była kierowana do najmłodszych odbiorców. Chcieliśmy im pokazać, że są dla nas szczególnie ważni. Równocześnie staraliśmy się dostarczać wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Nie inaczej było w grudniu. Dzieci przebywające w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci mieszczącym się przy ul. Kopernika, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie oraz SPZZOZ w Wyszkowie w mikołajkowych paczkach przekazanych przez policjantów i pracowników z Komendy Głównej Policji oraz mazowieckiej jednostki znaleźli niecodzienny prezent – okulary VR, które zostały przygotowane w ramach projektu #JestAkcja. Sponsorem prowadzonej od roku kampanii jest PKN ORLEN. Dzięki okularom VR mali pacjenci szpitali mogli, choć na chwilę, oderwać się od przykrych doświadczeń i wirtualnie uczestniczyć w działaniach polskiej Policji.

Ale to nie koniec mikołajkowych niespodzianek, które zostały przygotowane w ramach prowadzonego projektu. W pierwszy weekend grudnia na kierowców poruszających się zgodnie z obowiązującymi przepisami po drogach powiatów wyszkowskiego, sochaczewskiego i płockiego także czekała niespodzianka. Funkcjonariusze za prawidłowe zachowanie za kierownicą nagradzali kierowców okularami VR. 

W ramach projektu #JestAkcja został również wydany kolejny, już siódmy, odcinek komiksu dla dzieci i młodzieży, w którym są popularyzowane bezpieczne zachowania i wiedza o Policji. Tym razem do bohaterów znanych z wcześniejszych części dołączyli policyjni lotnicy oraz funkcjonariusze CPKP „BOA”.

Zachęcamy do obserwowania naszych profili społecznościowych na Instagramie (@policja_kgp) oraz na Facebooku (@PolskaPolicja), a także do odwiedzania naszej strony internetowej – to nie są jedyne niespodzianki, które będą jeszcze czekały w ramach wciąż prowadzonej kampanii #JestAkcja!

Agnieszka Włodarska

zdjęcie szpital MSWiA