Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Laurki dla babci i dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to najlepszy czas, żeby zadbać o bezpieczeństwo starszego pokolenia, ponieważ mimo licznych ostrzeżeń i apeli, nadal dochodzi do zdarzeń, podczas których oszuści, działając pod tzw. legendą na wnuczka, na policjanta, okradają starsze osoby.

By uchronić ich przed tego rodzaju procederem, funkcjonariusze m.in. prowadzą Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, przypadających na 21 i 22 stycznia, małopolscy policjanci wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego przygotowali dla seniorów wyjątkowe kartki edukacyjne. Wyjątkowe, ponieważ oprócz życzeń zawierają treści informacyjno-profilaktyczne.

Kartki zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, a na odwrocie seniorzy znajdą wiersz edukacyjny, który przypomni im o tym, jak nie stać się ofiarą oszustwa. Takie laurki pozwolą dzieciom w bezpieczny sposób dotrzeć do swoich babć i dziadków, nie narażając ich na zakażenie koronawirusem. Kartki zostały już przekazane do ponad tysiąca przedszkoli z województwa małopolskiego, gdzie dzieci udekorują je i dadzą swoim babciom i dziadkom – będzie to blisko osiemdziesiąt tysięcy laurek.

Laurki powstały w ramach projektu „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”

oprac. PM/KWP w Krakowie
zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego