Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Od redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Choć pandemia nie odpuszcza, to redakcja działa bez chwili przerwy. Cały czas monitorujemy z uwagą to, co dzieje się w naszej formacji i wokół niej, aby wybrać i opracować najciekawsze z punktu widzenia naszych Czytelników tematy. Wbrew obiegowym opiniom, że w internecie jest wszystko i to wystarczy, to właśnie użyteczność drukowanego, zawodowego czasopisma jest znacznie większa. Stanowi ono bowiem łatwe do kolekcjonowania kompendium wiedzy, do którego można sięgnąć w każdej chwili i które znacznie łatwiej jest czytać i przeglądać niż internetową publikację. A my idziemy jeszcze dalej – i od tego numeru przy niektórych tekstach zaczynamy umieszczać tzw. kody QR, które można zeskanować za pomocą aparatu w telefonie i które przeniosą Czytelnika bezpośrednio do materiałów w sieci, powiązanych z artykułem.

Jak zwykle poruszamy głównie sprawy, które dla mediów cywilnych nie stanowią łakomego kąska, a są ważne dla funkcjonariuszy i pracowników Policji. Przygotowane przez radców prawnych KGP analizy zmian w przepisach na stałe weszły do naszego spisu treści, podobnie jak informacje o dokonaniach policjantów ratujących życie i zdrowie innych. W tym numerze znajdziecie także ważny komunikat ministerstwa SWiA dotyczący m.in. planowanych przedsięwzięć zwiększających ochronę prawną funkcjonariuszy, a ponadto ciekawy artykuł o zabezpieczaniu materiałów dowodowych z urządzeń cyfrowych i poradnik obsługi policyjnych e-usług. Miłośników ciekawostek historycznych zapraszam do przeczytania tekstów o byłym komisariacie w Konstancinie-Jeziornie oraz 30-leciu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Za miesiąc znów czeka Was porcja ciekawych artykułów – w tym relacja z testów nowego zestawu przeciwuderzeniowego dla oddziałów prewencji. Już teraz serdecznie zapraszam!

Redaktor naczelny

insp. dr Mariusz Ciarka