Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Sport

II Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Piłce Nożnej Halowej „Konwój – Cup 2015”, maraton w Dębnie, Zgrupowanie reprezentacji Policji w piłce nożnej, pierwszy maraton Artura, wiosenny bieg przełajowy, trener młodzieżowej kadry narodowej w ju-jitsu sportowym, XIV Mistrzostwa polski Służb Mundurowych w Szachach, półmaraton w Poznaniu.

Mistrzowie – w telegraficznym skrócie:

Maciej Sarnacki z OPP w Olsztynie zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w Judo, które odbyły się w dniach 24–25 kwietnia w Kielcach. 27-letni mistrz Polski w kategorii +100 kg jest zawodnikiem TS Gwardia Olsztyn.

Małgorzata Dąbrowska z BMWP KGP dwa razy triumfowała na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness, które odbyły się w dniach 18–19 kwietnia w Kielcach. Zdobyła złoto wszech kategorii w kobiecej sylwetce oraz w parach z Mariuszem Tomczukiem.

Agnieszka Bergier z KP I w Sosnowcu na Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu, które odbyły się 28 marca 2015 r. w Katowicach, zdobyła złoty medal. Sosnowiecka policjantka jest czterokrotną mistrzynią świata w ju-jitsu w kategorii 49 kg.

Marta Mysur z KPP w Tomaszowie Mazowieckim aż dwa razy stawała na podium Turnieju Grand Prix Polski w Taekwondo ITF, który odbył się w dniach 17–19 kwietnia w Pruszczu Gdańskim. W układach seniorek III Dan wywalczyła srebro, a w technikach specjalnych brąz.

Kamil Kuleta z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie zajął I miejsce w Debiutach Kulturystycznych 2015, które odbyły się w Gdańsku w kategorii 90 kg. W klasyfikacji OPEN zajął 5. miejsce.

P.Ost.

Maraton w Dębnie

Podczas 42. Maratonu w Dębnie 12 kwietnia br. zostały rozegrane XIII Mistrzostwa Polski Policji w Biegu Maratońskim. Mistrzem policjantów został Paweł Piotraschke z SP w Słupsku, uzyskując czas 2 godziny 30 minut i 56 sekund, wicemistrzostwo wywalczył Jakub Burghardt z KP w Krynicy, z czasem 2:39:22, a brązowy medal zdobył Łukasz Wróbel z KMP w Poznaniu (2:44:12). W kategorii kobiet złoto wywalczyła Marta Witke z KMP w Poznaniu (3:20:20), tytuł wicemistrzyni Polski zdobyła Anna Wojtulewicz z KMP w Białymstoku (3:25:51), a medal brązowy Beata Nienadowska z KMP w Elblągu (3:42:08). W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się policjanci reprezentujący KWP w Krakowie, drugie miejsce zajęli biegacze SP w Słupsku, a trzecie gospodarze z KWP w Szczecinie.

tekst i zdjęcia TOMASZ KUBICKI

Konwój – Cup 2015

II Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Piłce Nożnej Halowej „Konwój – Cup 2015” przeszły do historii. Wzięło w nich udział 17 drużyn reprezentujących wydziały konwojowe ze wszystkich KWP i z KSP. Rozgrywki, toczone w dniach 18–19 kwietnia były zacięte, ale fair play. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany – zarówno mecz o 3. miejsce, jak i finał zostały rozstrzygnięte dopiero po rzutach karnych.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna KWP w Kielcach, drugie KWP w Poznaniu, a trzecie KWP w Katowicach. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Marcina Karczyńskiego z KWP w Poznaniu. Tytuł najlepszego strzelca przypadł Pawłowi Szczepańskiemu z KWP w Rzeszowie, a najlepszego bramkarza – Robertowi Formickiemu z KWP w Kielcach. Puchar Fair Play przyznano drużynie z KWP w Lublinie.

TOMASZ GOGOLIN
zdj. autor

Policjanci na festiwal!

Uwaga, nastąpiła zmiana w harmonogramie centralnym. Z okazji 25-lecia ustawy o Policji 12 września br. zostanie rozegrany Ogólnopolski Bieg Mundurowych w ramach biegu Życiowa Dziesiątka na Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju. Start na deptaku w Krynicy, meta na rynku w Muszynie. Nie będzie biegu na 25 km w Warszawie. Rejestracja na www.festiwalbiegow.pl do 1 czerwca!

P.Ost.

Zwycięstwo z Sandecją

Reprezentacja Policji w Piłce Nożnej pokonała podczas zgrupowania w Krynicy-Zdroju drużynę Sandecji Nowy Sącz 2:1. Obie bramki strzelił Mateusz Kocyk z KWP zs. w Radomiu. Obóz szkoleniowy miał za zadanie wyłonić najlepszą reprezentację na mecz z policją brytyjską, który odbędzie się w lipcu br. z okazji Święta Policji.

P.O.

Pierwszy maraton Artura

Nasz redakcyjny kolega Artur Kowalczyk 19 kwietnia br. stanął na starcie biegu maratońskiego w Łodzi. Był to jego pierwszy maraton w życiu. Dystans 42 km 195 m chciał pokonać w czasie poniżej 4 godzin i udało mu się. Osiągnął rezultat 3:56:48., a na ostatnich dwóch kilometrach wyprzedził 34 rywali. Przybiegł w środku stawki.

– Biegam rekreacyjnie, dla przyjemności, dobrego samopoczucia i lepszej kondycji – mówi dziennikarz „Policji 997”. – To dobry sposób na rozładowanie stresu. Do maratonu przygotowywałem się dwa miesiące, biegając tylko cztery razy w tygodniu. Nie mogłem częściej, ponieważ niedawno urodziła mi się córeczka. Przy okazji dziękuję żonie, że, gdy trenowałem, odciążała mnie w obowiązkach rodzicielskich.

Artur ma 35 lat, pracuje z nami od dwu i pół roku. Prowadzi aktywny tryb życia, jest m.in. instruktorem boksu oraz rekreacji ruchowej o specjalności fitness – ćwiczenia siłowe.

P.Ost.
zdj. A. Mitura

Wiosenny bieg przełajowy

22 kwietnia w SP w Katowicach odbył się Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych. W imprezie zorganizowanej już po raz 12. wzięło udział prawie dwustu zawodników. Trasę 10 km najszybciej pokonał Łukasz Oślizło z KMP w Katowicach, uzyskując czas 33 minuty i 25,42 s, za nim uplasował się Jakub Burghardt z KWP w Krakowie (34:06,16), który wyprzedził Michała Jamioła z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej (35:30,89). Klasyfikację generalną kobiet wygrała Dorota Jargieło-Mróz z KPP w Biłgoraju (43:45,70). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kotara-Pałka z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie (43:58,37), a trzecie Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu (44:32,04).

Wśród zawodników powyżej 35. roku życia najlepiej wypadł Janusz Makula ze Straży Miejskiej w Cieszynie (36:29,49). Drugą lokatę osiągnął Artur Piotrowski z KWP zs. w Radomiu (36:30,14), a trzecią Adam Kurek, reprezentujący Śląsko-Małopolski Oddział SG (38:50,18).

Drużynowo najlepiej wypadła reprezentacja KWP w Krakowie. Drugie miejsce zajęła drużyna KMP w Katowicach, a trzecie team Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

P.Ost.

Selekcjoner

Nadkom. Mariusz Wowra z Wydziału Prewencji KMP w Rybniku został trenerem młodzieżowej kadry narodowej w ju-jitsu sportowym.

Na co dzień szkoli policjantów z taktyki i technik interwencji, przygotowuje mundurowych do zawodów strzeleckich i karate. Sport to jego pasja. W ubiegłym roku za wysokie wyniki podopiecznych otrzymał list gratulacyjny od ministra sportu i turystyki. Od kilkunastu lat pomaga też w działaniach profilaktycznych skierowanych do dzieci z Rybnika. Jest trenerem obecnej mistrzyni świata juniorów w ju-jitsu Pauliny Szumskiej.

P.Ost.
zdj. Dorota Kowalczyk

Mistrzostwa szachowe

W dniach 15–19 kwietnia br. w Głuchołazach odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach. W rywalizacji wzięli udział szachiści z Policji, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

W tym roku pierwsze miejsce zdobył Marcin Pietruszewski z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, drugie zajął Krzysztof Banasik z OSP w Szybowicach, a trzecie Adam Karbowiak z OSP w Szynychu.

Wśród policjantów triumfował Andrzej Plesiuk z KPP w Ełku. Drugie miejsce zajął Przemysław Kopacz z KPP w Mielcu. Na trzecim uplasowała się i zarazem zdobyła tytuł najlepszej policjantki szachistki Grażyna Szmacińska z KMP w Łodzi.

P.O.

Półmaraton w Poznaniu

W Poznaniu podczas 8. Poznań Półmaratonu rozegrano 12 kwietnia br. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Na starcie wśród tysięcy biegaczy stanęła prawie setka policyjnych zawodników. Wśród panów triumfował Szymon Rembowicz z KP Stare Miasto w Poznaniu, z czasem 1:17:57. Najlepszą wśród kobiet okazała się Joanna Woźniak-Cieślar z KPP w Żorach, która dystans 21 kilometrów pokonała w czasie 1:37:24.