Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Patrol Roku 2014

Od 24 do 26 września br. w Szkole Policji w Słupsku rywalizowali najlepsi policjanci prewencji w Polsce. Pierwsze miejsce w finale zdobył patrol z OPP w Białymstoku: sierż. Tomasz Cybulski i st. post. Piotr Kozłowski. Drużynowo najlepiej wypadła reprezentacja KWP w Lublinie.

Zawody w słupskiej szkole odbywają się od 1994 r. Głównym trofeum jest Puchar Prezydenta RP, który objął patronatem zawody policjantów prewencji. W tym roku radykalnie zmieniono konkurencję – tor przeszkód. Od lat rywalizacja odbywała się na znanym wszystkim torze. Niektóre komendy zrobiły nawet jego repliki u siebie, aby policjanci mogli przygotowywać się do turnieju…

W tym roku tor został wytyczony na terenie całej szkoły. Przeszkodami były ławki, żywopłoty, zaparkowane samochody. Start zaczynał się od dynamicznej jazdy radiowozem, potem był bieg na odcinku około 700 metrów z licznymi przeszkodami, w jego trakcie strzelanie do celu, a na koniec przenoszenie manekina. Wszystko trzeba było wykonywać razem, liczyła się współpraca patrolu.

Ponadto turniej składał się z takich konkurencji, jak: test wiedzy zawodowej, przeprowadzanie interwencji policyjnych i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, stosowanie technik obezwładniania osób i strzelanie sytuacyjne.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Białystok I z tamtejszego OPP, w składzie: sierż. Tomasz Cybulski i st. post. Piotr Kozłowski. Za nimi uplasował się zespół Lublin I z tamtejszej komendy miejskiej, złożony z sierż. Michała Kanclerza i sierż. Pawła Olejarza. Trzecie miejsce zdobył patrol Kielce I z SPPP w Kielcach, w składzie: sierż. Mateusz Wójcik i st. post. Sebastian Snopek.

Drużynowo zwyciężyła reprezentacja KWP w Lublinie, przed KWP w Białymstoku i KWP w Kielcach.