Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Tomasz Adamek członkiem IPA

23 sierpnia 2013 r. Tomasz „Góral” Adamek, zawodowy bokser wagi ciężkiej, spotkał się z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Wizyta pięściarza odbyła się na zaproszenie Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA).

Na początku spotkania z funkcjonariuszami „Góral” otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla Sekcji Polskiej International Police Association”. - Mam nadzieję, że będę was godnie reprezentował na arenie międzynarodowej - powiedział Tomasz Adamek. Bokser dostał także od policjantów koszulkę, legitymację i odznakę IPA. - Jesteś już jednym z nas. Co prawda nie nosisz takiego munduru, jak my, ale masz wszelkie insygnia. Czujemy się zaszczyceni - stwierdził  Arkadiusz Skrzypczak, prezydent IPA w Polsce. 

W spotkaniu z pięściarzem uczestniczyło ponad 100 policjantów, którzy pytali Tomasza Adamka m.in. o dotychczasową karierę, treningi i plany na przyszłość. Bokser zaprezentował też swoje umiejętności pięściarskie. Na sali gimnastycznej pokazał mundurowym walkę z cieniem, czyli walkę z wyimaginowanym przeciwnikiem. Na koniec wizyty w OPP „Góral” pozował do zdjęć z policjantami i rozdawał autografy. Tego dnia były zawodowy mistrz świata w kategorii wagowej juniorciężkiej i półciężkiej spotkał się także z nadinspektorem Markiem Działoszyńskim, komendantem głównym Policji, któremu podarował rękawice bokserskie ze swoim autografem.

Więcej o spotkaniu policjantów ze światowej sławy pięściarzem napiszemy w październikowym numerze miesięcznika „Policja 997”.

ArtK