Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Medaliści wrócili z USA

Wczoraj po południu przylecieli z USA nasi reprezentanci z Mistrzostw Świata Policji i Straży Pożarnych. Przywieźli 15 medali.

W pięcioosobowej grupce byli: Aleksandra Saraceń i Maciej Wojciechowski, których sylwetki przedstawialiśmy już na naszych łamach oraz Olgierd Stański, reprezentujący Straż Graniczną z Białej Podlaskiej, a swego czasu trzykrotny mistrz Polski w rzucie dyskiem, olimpijczyk z Sydney i Marcin Krzywański z Komendy Miejskiej PSP z Łodzi, także olimpijczyk z Sydney, dwukrotny mistrz Polski w biegu na 100 m, brązowy medalista mistrzostw Europy z Budapesztu w 1998 r. w sztafecie 4 x 100 m. Kierownikiem ekipy był Tomasz Kubicki, komendant powiatowy z Olesna, który wielokrotnie reprezentował polską Policję na arenie międzynarodowej, zdobywając medale. Ostatni z polskich policjantów  - Tadeusz Stuchlik, startujący w pływaniu – wróci do Polski za dwa dni.

World Police and Fire Games odbywały się od 26 sierpnia do 5 września w Nowym Jorku. Troje polskich policjantów zdobyło łącznie 15 medali. Aleksandra Saraceń z Laboratorium Kryminalistycznego KSP zdobyła cztery krążki – złoty w biegu na 10 000 m, złoty w biathlonie w drużynie z Maciejem Wojciechowskim, srebrny indywidualnie w biathlonie i brązowy w biegu crossowym na 5 km. Maciej Wojciechowski z WSPol. w Szczytnie wywalczył 5 medali: złoto w biegu na 3 km z przeszkodami, złoto indywidualnie w biathlonie, złoto drużynowo w biathlonie z Aleksandrą Saraceń, srebro w biegu przełajowym i srebro w biegu sztafetowym 4 x 400 m z Marcinem Krzywańskim i dwoma reprezentantami Czech.

O szczegółach osiągnięć Tadeusza Stuchlika, zastępcy komendanta II KP w Zabrzu poinformujemy gdy wróci do Polski. Policyjny pływak zdobył sześć medali na dystansach sprinterskich – 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Olgierd Stański z SG wywalczył dwa złote medale: w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

Marcin Krzywański z PSP zdobył srebro w sztafecie 4 x 400 m razem z Maciejem Wojciechowskim i dwoma Czechami.

Więcej o występie policyjnych sportowców w USA napiszemy w najbliższym wydaniu naszej gazety.