Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Na rok przed EURO 2012

Obradował Komitet ds. Bezpieczeństwa Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Po roku działania i na rok przed imprezą może pochwalić się wypracowaniem kompleksowej, zintegrowanej koncepcji bezpieczeństwa. Teraz pora na realizacje jej elementów.

Komitet to ponad 30 instytucji, w tym służby specjalne, miasta gospodarzy i organizacje świata futbolu. Dotychczas spotykał się 6 razy, stale jednak pracowały zespoły i podzespoły robocze. Na jesieni zintegrowaną koncepcję bezpieczeństwa, obejmującą 15 obszarów działania i „mapę drogową” niezbędnych poczynań, w imieniu służb państwowych, zaprezentowało MSWiA. Na piątkowym posiedzeniu Prywatną Koncepcję Bezpieczeństwa i Zabezpieczenia stadionów i Miejsc Oficjalnych zaprezentował Adam Olkowicz, dyrektor turnieju z ramienia spółki Euro 2012. Oba projekty nie są konkurencyjne, a uzupełniające się.

Rozmawiano także o tzw. siatce zagrożeń przygotowanej przez zespół ds. analizy ryzyka, pracach podzespołów w zespole ds. zabezpieczenia CBRN (przed bronią: chemiczna, biologiczną i radiologiczno-nuklearną), potrzebach z zakresu zabezpieczenia przestrzeni powietrznej, a także o działaniach PR-owskich, ma-jących promować nie tylko same Mistrzostwa, ale też pozytywny wizerunek Polski.

pk