Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Puchar Komendanta Głównego Policji dla CBŚ Warszawa

Drużyna Centralnego Biura Śledczego Zarządu Warszawskiego wygrała III Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej im. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. W finale pokonali drużynę Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Dowództwa Garnizonu Warszawskiego Wojska Polskiego.

Do walki o Puchar komendanta stanęło 17 drużyn w tym jedna z zagranicy – Milicja Lwów.

W dwudniowych zmaganiach (3-4.03) zwyciężył CBŚ Warszawa, który po zaciętym meczu pokonało w finale drużynę Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Trzecie miejsce wywalczyli żołnierze z Dowództwa Garnizonu Warszawskiego, którzy w małym finale wygrali z drużyną Straży Ochrony Kolei.

Królem strzelców, podobnie jak w zeszłym roku, został zawodnik zwycięskiej drużyny Dariusz Piwowarek.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano reprezentanta srebrnej drużyny Marcina Romanowicza.
Najlepszym bramkarzem okazał się Orest Lyalka - zawodnik Milicji Lwów.
Puchar Fair Play odebrała drużyna Służby Więziennej.
Zawodnikiem Fair Play wybrano szefa CBA Pawła Wojtunika.

Zwycięscy otrzymali medale i puchary ufundowane przez sponsorów oraz Komendanta Głównego Policji, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KGP.

Na zakończenie turnieju rozegrano mecz pokazowy mundurowi – artyści polscy. Rozgrzani turniejem mundurowi wygrali po dogrywce 3:2.

Impreza sportowa połączona była z aukcją charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.

Patronat honorowy nad turniejem objął burmistrz dzielnicy Praga Północ.