Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

18-latek odpowie za pobicie policjanta w Słupsku

18-letni Bartosz B., który 20 lipca br. w Słupsku dotkliwie pobił policjanta, został oskarżony o czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Akt oskarżenia przesłano do Sądu Rejonowego w Słupsku. Bartosz B. przyznał się w śledztwie do zarzutu.

18-latek nie był dotychczas karany. Na początkowym etapie postępowania trafił do aresztu. Pod koniec października został wypuszczony na wolność.

W pobiciu policjanta oprócz Bartosza B. uczestniczyło jeszcze dwóch młodych ludzi (15 i 14 lat). Dotyczące ich materiały prokuratura przekazała do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Słupsku. Postępowania wobec nich nadal są prowadzone. Obaj przebywają obecnie w schronisku dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w centrum Słupska. Funkcjonariusz był po służbie, jednak widząc pięciu agresywnych nastolatków szarpiących się z przechodzącym ulicą młodym mężczyzną, podjął interwencję. Pokazał legitymację, a wtedy trzech z nich rzuciło się na niego i dotkliwie pobiło, m.in. złamali mu nos, dolne ściany oczodołów i boczne kości zatok szczękowych. Na widok zbliżającego się radiowozu, napastnicy uciekli.