Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Popłynęli dla Fundacji

W piątek 29 stycznia na pływalni „Prawy Brzeg” na warszawskiej Pradze rozegrano Nocny Maraton Pływacki „Zima 2010” . Dochód z imprezy zasilił konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Do wyścigu stanęło sześć pięcioosobowych drużyn. W każdej musiała być przynajmniej jedna kobieta. Rywalizacja odbywała się na zasadzie biegu sztafetowego. Każdy zawodnik płynął 500 m, po czym następowała zmiana. I tak przez dwie godziny. Chodziło o jak najdłuższy przepłynięty dystans.

Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Północ zdobył zespół Akademii Leona Koźmińskiego, w którym płynął m. in. olimpijczyk Łukasz Drzewiński. Ta drużyna ustanowiła jednocześnie nowy rekord nocnej sztafety maratońskiej pokonując przez dwie godziny dystans 10 560 m. Drugie miejsce zajął zespół WOPR z Sochaczewa, a trzecie team Uczniowskiego Klubu Sportowego Jagiellonka. W imprezie wystartowały ponadto drużyny CBŚ, KGP i Dowództwa Sił Powietrznych RP. W zespole CBŚ startował m.in. Zbigniew Sajkiewicz, niepełnosprawny pływak, o którym pisaliśmy na naszych łamach w sierpniu ub. r w artykule „Maratończyk”. Okazał się najlepszym pływakiem w swojej drużynie. Wśród zawodników, reprezentujących KGP puchar dla najlepszego zawodnika w drużynie zdobył dziennikarz naszej gazety Paweł Ostaszewski.

Sponsorzy imprezy: poseł Alicja Dąbrowska i radny Sebastian Wierzbicki wpłacili na konto policyjnej fundacji 900 zł (20 zł na każdy przepłynięty na zawodach kilometr, a było ich prawie 50). 790 zł zebrano także z licytacji pamiątek i gadżetów sportowych.

Mimo nocnej pory – rywalizacja odbywała się od godz. 22.08 do 0.08 – zawody ściągnęły wielu kibiców. Puchary zawodnikom wręczała mi. in. wspaniała polska pływaczka Otylia Jędrzejczak .

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach serdecznie dziękuje sportowcom, organizatorom i sponsorom za pomoc swoim podopiecznym.