Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Reklama Policji

Policja uatrakcyjnia komercyjne reklamy, ale i sama się reklamuje. To konieczne, jeśli trzeba w nowoczesny sposób zakomunikować coś społeczeństwu. Na przykład to, że w Policji jest praca. (...)

"U nas znajdziesz ciekawą pracę" zachęca plakat pomorskiej policji. Na kandydatów czekają sekcja lotnicza, laboratorium kryminalistyki i ruch drogowy. Pośrodku policjant z AT w pełnym bojowym rynsztunku, a na dole tylko numer telefonu. U góry adres www, blacha policyjna z gryfem i zdjęcie ze ślubowania.

(...)

WYJŚĆ DO KANDYDATÓW

Ilu kandydatów skusiło się na plakatową ofertę, wiadomo będzie dopiero po wakacjach akademickich. W maju w Piotrkowie Trybunalskim na targach pracy, razem z plakatem z kompanią, znalazło się stoisko sekcji doboru WKiS KWP w Łodzi. Policyjne stoliki były też na targach w Skierniewicach, Łodzi i Łowiczu.

- Staramy się wyjść do potencjalnych kandydatów i mieć z nimi kontakt bezpośredni. Na miejscu przydzielonym nam przez organizatora targów oferujemy pokazy multimedialne, plakaty, gadżety policyjne, ulotki i wzór kwestionariusza - mówi podkom. Jarosław Janus, kierownik sekcji doboru w łódzkiej komendzie. - Nie mamy jednak wpływu na sąsiedztwo, stąd czasem zdziwienie zwiedzających targi, że stoisko policyjne jest np. obok koncernu samochodowego albo że w ogóle jesteśmy w takim miejscu. Ale zainteresowanych mamy sporo i przyjmowani jesteśmy pozytywnie.

BROSZURA PRAWDĘ POWIE

Koniecznością są również kontakty ze szkołami wyższymi, m.in. przez uczelniane biura karier. Zdarza się też, że do konkretnych osób, zwykle absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków pożądanych w Policji, rozsyła się maile z zaproszeniem do pracy. W podobnym celu powstał informator "Służba w Policji", przygotowany przez zespół prasowy KWP w Radomiu. Kandydat znajdzie tam najpotrzebniejsze informacje, a wśród nich całą prawdę o Policji - to ciężka i stresująca służba, nie dla każdego. Broszurę napisano przystępnym stylem, aby trafiała do wielu odbiorców. Kolorowe ilustracje ukazują piony Policji, rodzaje służby i wskazują predyspozycje, jakie powinien mieć kandydat do każdej z nich. Broszurę rozesłano do KPP, uczelni, kurii, UP i starostw na całym Mazowszu. - Zależy nam, by informator dotarł do jak największej grupy młodych ludzi, potencjalnych kandydatów do służby w Policji - mówi Aleksandra Banaszczyk z zespołu prasowego mazowieckiej KWP.

(...)

ALEKSANDRA WICIK
zdj. KWP w: Białymstoku, Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Opolu i RadomiCzekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Artykuł w pełnej wersji przeczytacie w tradycyjnym - papierowym wydaniu miesięcznika POLICJA 997.