Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Mój policyjny życiorys

Patrycja Szczepanowska - aktorka

Czy aspirant Joanna Skiba z serialu "Plebania" ma odpowiednik w rzeczywistości?
- Z całą pewnością w Policji nie brakuje teraz młodych, zdecydowanych, sumiennych pań policjantek. Delikatnych z wyglądu, mających wszelkie przepisy w jednym paluszku, bezwzględnych dla groźnych przestępców. Moja postać nie jest odzwierciedleniem konkretnej osoby, ale modelu kobiet, które pracują w Policji, stworzonego w wyobraźni scenarzystów. (...)

Prawdziwym policjantkom w życiu zawodowym grozi czasem śmiertelne niebezpieczeństwo, o czym świadczą ostatnie smutne wydarzenia. A jednak decydują się one na takie ryzyko. Czy to jest według Pani rozsądne?
- Decydując się na uprawianie zawodu, musimy brać pod uwagę jego ciemne strony. Kiedy ktoś chce zostać aktorem, musi założyć, że rzadko będzie bywał w domu. A policjantki. Ryzyka służby nie da się porównać z aktorskimi niedogodnościami. Ale one muszą przecież mieć odpowiednie predyspozycje i powołanie. Wierzyć można jedynie, że tragiczne wydarzenia będą wyjątkami. Tego bym życzyła wszystkim odważnym Paniom i Panom policjantom. (...)

MONIKA DĄBROWSKA
zdj. Justyna Gołaszewska

 

Patrycja Szczepanowska, z urodzenia białostoczanka, ma 27 lat. W 2002 r. ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Od 2003 roku współpracuje z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W serialu "Plebania" gra aspirant Joannę Skibę. Wciąż czeka na prawdziwe wyzwanie aktorskie.


 

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.