Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Rekordowy wielobój

To prawdziwy rekord! Takie kwoty padały podczas karnawałowych balów oficerskich Policji. Tegoroczny wielobój strzelecki, podczas którego zbierano środki dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, przyniósł ponad 100 tysięcy złotych!

Przez cały czwartek, 23 maja 2024 r., strzelnica Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego „Legia Warszawa” na rembertowskim poligonie rozbrzmiewała hukiem wystrzałów. Na linii ognia stawili się przedstawiciele wielu formacji oraz sympatycy służb, którzy z jednej strony chcieli uczcić pamięć funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy stracili życie w misjach poza Polską, a z drugiej – wspomóc osierocone rodziny policyjne.

Pomysłodawcą Wieloboju Strzeleckiego Służb Mundurowych i Sympatyków z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa o Puchar Komendanta Głównego Policji pod honorowym patronatem prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego był Andrzej „Pułko” Kuczyński z Biura Komunikacji Społecznej KGP. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w ubiegłym roku. Dokładnie rok później, także 23 maja, można było uczestniczyć w jej drugiej odsłonie. Konkurencje przygotowane przez organizatorów jak zwykle zaskakiwały. Co roku zresztą są inne i w przyszłorocznej edycji również trzeba być przygotowanym na niespodzianki. Zawodom przyglądali się z bliska goście i oficjele z komendy głównej, a niektórzy nawet wzięli udział w kategorii mundurowej m.in.: dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Robert Żółkiewski, dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP insp. Ireneusz Sieńko i zastępca dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” insp. Krzysztof Sowiński.

W kategorii dodatkowej, czyli strzelania snajperskiego – PRSPrecision Rifle Shooting triumfował Michał Sowiński przed Maciejem Mikołajczukiem i Marcinem Janowskim. Po zsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji w kategorii IPA najlepszy okazał się Sebastian Zimoląg. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Góreczny, a na trzecim Maciej Mikołajczuk. Wśród „specjalsów” na najwyższym stopniu podium stanął Albert Piórkowski. Za nim był Marcin Janowski, a brąz odebrał Rafał Strugański. W kategorii „weterani” kolejność była następująca: Włodzimierz Lesiewicz, Marcin Sularz i Tomasz Mrzygłód. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Magdalena Maszer, drugie – Kamila Zimoń, a trzecie – Paulina Sroga. W klasyfikacji OPEN zwyciężył Albert Piórkowski przed Łukaszem Sławińskim i Włodzimierzem Lesiewiczem.

Wśród „sympatyków” w klasyfikacji OPEN triumfował Maciej Szalaty przed Maksymilianem Czerpakiem i Agatą Laskowską. Pani Agata zajęła za to pierwsze miejsce wśród kobiet sympatyków służb, wyprzedzając w punktacji Angelikę Hołownię i Barbarę Oleksiewicz. Każdy zawodnik, aby wziąć udział w turnieju, musiał wpłacić wpisowe, które w całości zostało przeznaczone na wspomożenie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podczas wieloboju można było ofiarować dobrowolne wpłaty na konto fundacji lub złożyć datki w gotówce do puszek.

Gros pieniędzy zebrano podczas licytacji gadżetów sportowych z prywatnej kolekcji Andrzeja Kuczyńskiego, brawurowo poprowadzonej przez nadinsp. w st. spocz. Władysława Padło, przewodniczącego rady fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Można było wylicytować m.in. koszulkę FC Barcelony z autografem kapitana polskiej reprezentacji Roberta Lewandowskiego, która zmieniła właściciela za 30 tys. zł, koszulkę z autografami wybitnych polskich lekkoatletów: Tomasza Majewskiego, Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego i Adama Kszczota oraz piłkę z podpisem selekcjonera polskiej reprezentacji Michała Probierza. Na licytację trafiła również piłka, którą zlicytowano w ubiegłym roku, z podpisami członków drużyny piłkarskiej za czasów Adama Nawałki, oczywiście z także z autografem „Lewego”.

Można też było wejść w posiadanie policyjnych maskotek, pluszaków fundacji i pamiątkowych policyjnych ryngrafów. Ogółem z okazji II Wieloboju Strzeleckiego Służb Mundurowych i Sympatyków zorganizowanego dla uczczenia weteranów zebrano dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach 115 300 zł. Tak! – sto piętnaście tysięcy trzysta złotych!

Partnerem głównym zawodów była firma MK SZUSTER, która ufundowała nagrodę specjalną dla najlepszego strzelca: pistolet sig sauer p365 xmacro. Patronat medialny sprawował miesięcznik „Gazeta Policyjna”.

Paweł Ostaszewski

zdj. autor