Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Dla fundacji na strzelnicy

Na początku wakacji zorganizowano w Warszawie zawody strzeleckie, z których dochód przeznaczono na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Uroczyste spotkanie podsumowujące efekty strzeleckiej rywalizacji odbyło się 2 lipca br. w Komendzie Głównej Policji, gdzie zaprezentowano kwotę, jaką udało się zebrać podczas zawodów rozegranych dzień wcześniej.

Symboliczny czek z sumą 13 500 zł z rąk pomysłodawcy zawodów mł. insp. w st. spocz. Andrzeja „Pułkownika” Kuczyńskiego odebrała prezes FPWiSpPP mł. insp. w st. spocz. Irena Zając.

Zawody zgromadziły kilkudziesięciu zawodników, którzy aby wziąć w nich udział, musieli wpłacić wpisowe przeznaczone na wsparcie podopiecznych Fundacji. Do zdobycia były: Puchar Prezesa Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP oraz Puchar Prezesa Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Strzelano do tarczy TS-4. „Sympatycy służb” oddawali 10 strzałów z odległości 15 m w czasie dwóch minut, a pozostali zawodnicy także 10 strzałami musieli trafić do tarczy umieszczonej 20 m od linii ognia w czasie minuty.

W klasyfikacji członków IPA pierwsze miejsce zajął Artur Szlawski, przed Arturem Gniadkiem i Robertem Zakrzewskim. Wśród weteranów najcelniej strzelał Grzegorz Tomczak. Drugie miejsce zajął Marek Górnicki, a trzecie Jacek Proniewicz. Kategorię OPEN „Sympatyk służb” wygrał Michał Czernik, za którym uplasowali się Paweł Zbroja i Piotr Kisieliński. W kategorii „Sympatyk służb” kobiet wystartowały i kolejne lokaty zajęły: Agata Laskowska – miejsce pierwsze, Barbara Oleksiewicz – miejsce drugie i Barbara Wojno-Wrzesień – miejsce trzecie.

Wśród gości znaleźli się przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach nadinsp. w st. spocz. Władysław Padło oraz prezes Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP mł. insp. w st. spocz. Marek Górnicki, który także brał udział w zawodach. Podczas imprezy można było wylicytować ciekawe przedmioty, przekazane przez instytucje i osoby, na przykład piłkę futbolową z prywatnej kolekcji Andrzeja Kuczyńskiego z autografem Roberta Lewandowskiego. Dochód z wpisowego oraz licytacji poszedł w całości na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Organizatorami przedsięwzięcia były: Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Region Centralne Biuro Śledcze Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Stowarzyszenie Weteranów Działań poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerem głównym zawodów była Firma M.K. Szuster. Ich organizację wspierał Klub Strzelecki „COVER”. Rywalizację przeprowadzono na Strzelnicy „Warszawianka”, która na tak szczytny cel swoje obiekty udostępniła bezpłatnie.

PAWEŁ OSTASZEWSKI

zdj. Jacek Herok