Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

#LivezPolicją

Kończysz szkołę średnią? Studia? A może po prostu jesteś w momencie podjęcia decyzji o wyborze swojej drogi zawodowej? Policyjni lotnicy, wodniacy, przewodnicy psów, motocykliści z wydziałów ruchu drogowego, kontrterroryści, specjaliści z zakresu kryminalistyki, dociekliwi kryminalni i policjanci z prewencji – to tylko wybrani funkcjonariusze, z którymi możesz porozmawiać na żywo podczas #LivezPolicją.

Ponad rok temu nasze życie wywróciło się do góry nogami, a bezpośrednie kontakty zostały zastąpione przez media społecznościowe. Nic dziwnego więc, że chcąc dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, także my postanowiliśmy wykorzystać ten sposób komunikacji z młodymi ludźmi i za pomocą tego formatu zachęcić do wstępowania w szeregi Policji.

Na początku roku w Wydziale Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP ruszył projekt #LivezPolicją. Raz w miesiącu spotykamy się z funkcjonariuszami różnych służb, którzy opowiadają o swojej pracy. W ten sposób chcemy pokazać, że dla wielu policjantów ich obowiązki służbowe i zadania stawiane przed nimi są także okazją do rozwijania zainteresowań, łączenia hobby z pracą oraz zdobywania zupełnie nowych doświadczeń.

Podczas każdego spotkania staramy się w ciekawy sposób opowiedzieć o codziennej służbie oraz pokazać drogę, jaką trzeba pokonać, aby zostać policjantem danego pionu. Do tej pory obserwatorzy policyjnych profili w mediach społecznościowych mogli dowiedzieć się m.in., jakie wymagania stawiane są kandydatom do służby i jak trzeba się przygotować do całego procesu rekrutacji, aby zostać policjantem, z czym wiąże się praca przewodnika psa służbowego i ile wspólnego z tym, co możemy obejrzeć w popularnych serialach telewizyjnych, ma praca technika kryminalistyki.

Ostatni #LivezPolicją był zaś nie lada gratką dla miłośników lotnictwa. Z okazji tegorocznej rocznicy 90-lecia powstania lotnictwa policyjnego gościliśmy na Lotnisku Warszawa-Babice, gdzie swoją siedzibę ma Zarząd Lotnictwa Policyjnego Głównego Sztabu Policji KGP. Rozmawialiśmy z pilotami oraz mechanikami, którzy na co dzień zasiadają za sterami lub na pokładzie Black Hawka czy Bella. Z naszymi kamerami mieliśmy możliwość zajrzenia do miejsc niedostępnych dla większości ludzi. Kwietniowy odcinek był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – po raz pierwszy można nas było oglądać na policyjnym profilu na YouTube.

Transmisje na żywo w mediach społecznościowych umożliwiają dotarcie w szybki sposób do dużej liczby obserwujących. Dzieje się tak, ponieważ platformy (np.: Facebook, Instagram czy YouTube) promują i wspierają tę formę kontaktu z użytkownikami bardziej niż inne formaty proponowane przez poszczególne kanały.

Dzięki temu dotychczasowe odcinki #LivezPolicją obejrzało średnio ponad 60 tys. użytkowników, a średnie zasięgi wyniosły około 100 tys.

Dodatkowo dzięki transmisjom na żywo możemy zbudować zaangażowaną grupę odbiorców, którzy docenią profesjonalne źródło informacji, będą się chętnie udzielać przez zadawanie merytorycznych pytań i pozostawią inspirujące komentarze.

Kto więc będzie naszym następnym gościem? Tego na razie nie zdradzimy, ale możemy powiedzieć, że będzie równie ciekawie jak dotychczas. Zapraszamy do śledzenia naszych profili na Instagramie (@policja_kgp), Facebooku (facebook.com/PolicjaPL) i od kwietnia na YouTubie (youtube.com/PolskaPolicja). Tam będzie można znaleźć informacje na temat kolejnych odcinków #LivezPolicją.

AGNIESZKA WŁODARSKA

Wydział Promocji Policji BKS KGP

zdjęcia autor, Sławomir Katarzyński