Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Regaty 100-lecia Policji Wodnej

9 i 10 września br. na jachtach klasy Puck policjanci rywalizowali w regatach zorganizowanych w ramach obchodów stulecia stołecznego komisariatu rzecznego i całej policji wodnej.

Na tak widowiskowej imprezie nie mogło zabraknąć naszego fotoreportera! Po odśpiewaniu hymnu państwowego i podniesieniu bandery polskiej i bandery Policji rozpoczęły się biegi. Na Zatoce Puckiej rywalizowali policjanci wodni i lądowi z całej Polski. Pogoda i trudne warunki powodowały, że żeglarze musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Walka była zażarta do ostatniego wyścigu, a bój szedł bez mała o każdy centymetr wody.

Ostatecznie zwyciężyła załoga z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV w składzie Beata Rosłoń i Jakub Rosłoń, przed załogą organizatorów z Jacht Klubu Policjantów Wodnych GALAR – Emilem Jarosławskim i Pawłem Stolarczykiem. Na kolejnych miejsach uplasowali się Katarzyna Pilipiuk i Dariusz Michalski z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, Radosław Czajkowski i Tomasz Stolecki z Komisariatu Policji Radzymin II oraz Michał Jagielski i Henryk Gałązka z Komisariatu Policji Radzymin I.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała załoga z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku, a nagrody załogom wręczał komendant tej jednostki podinsp. Tomasz Dzier-żanowski. Gościny udzielił Harcerski Ośrodek Morski w Pucku.

W zawodach nikt nie odniósł obrażeń poza obtarciami od szotów, nie stwierdzono żad-nych szkód w sprzęcie. Wszyscy rozjechali się do domów szczęśliwi, umawiając się na rewanż w roku przyszłym. 

Emil Jarosławski

JKPW GALAR

zdj. Jacek Herok