Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Policyjni sportowcy wyróżnieni

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się 25 czerwca br. uroczyste spotkanie komendanta głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami, którzy w ostatnim czasie odnieśli znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach.

Funkcjonariusze zostali uhonorowani srebrnymi i brązowymi Policyjnymi Odznakami Sprawności Fizycznej, a jedyny cywil wśród wyróżnionych Justyna Kozdryk specjalną pamiątkową deską z dedykacją od komendanta głównego Policji. Każdy otrzymał także list gratulacyjny i upominki. Nadinsp. Jarosław Szymczyk w swoim wystąpieniu podziękował za trud wkładany w trening i łączenie go z obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i najbliższych sportowców. Przywołał także postać Kingi Kęsik-Szwedy z KPP w Tucholi, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w fitness sylwetkowym, która po ciężkiej chorobie zmarła na początku tego roku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Tomasz Kwiecień,  prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Grzegorz Skrzecz, pięściarz wagi ciężkiej, polski olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski, Andrzej Supron, zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski oraz obecny na wielu policyjnych zawodach Andrzej Strejlau, piłkarz i trener.

W imieniu wyróżnionych Tomasz Kubicki przekazał na ręce komendanta Jarosława Szymczyka koszulkę lekkoatletyczną ze Światowych Igrzysk Policji i Straży Pożar-nych, które odbyły się w ubiegłym roku w Los Angeles, gdzie polscy policjanci odnieśli duże sukcesy.

Wspólne zdjęcia, poczęstunek i zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki dopełniły uroczystość.

Wśród wyróżnionych srebrną Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej znaleźli się: st. sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz z KMP w Sosnowcu (KWP w Katowicach), st. sierż. Agnieszka Burdelak z KPP w Oławie (KWP we Wrocławiu), st. sierż. Anna Ficner z Wydziału Konwojowego KWP we Wrocławiu, kom. Michał Kędzia z CBŚP, st. post. Bartosz Kołecki z OPP w Poznaniu, st. asp. Małgorzata Krzyżan z SP w Pile, insp. Tomasz Kubicki z KPP w Oleśnie (KWP w Opolu), mł. asp. Jacek Michulec z KPP w Żywcu (KWP w Katowicach), st. sierż. Marta Mysur z KPP w Tomaszowie Mazowieckim (KWP w Łodzi), sierż. Łukasz Oślizło z KMP w Katowicach (KWP w Katowicach), st. sierż. Krzysztof Parma z KPP w Stalowej Woli (KWP w Rzeszowie), sierż. Grzegorz Pąk z KMP w Sosnowcu (KWP w Katowicach), st. sierż. Rafał Riss z OPP w Katowicach, st. sierż. Maciej Sarnacki z OPP w Olsztynie, podinsp. Tomasz Szczyrba z KWP w Poznaniu, kom. Adam Thiel z KPP w Lęborku (KWP w Gdańsku), sierż. Marta Waliczek z KWP w Katowicach, podinsp. Maciej Wojciechowski z WSPol. w Szczytnie, st. sierż. Danuta Woszczek z KPP w Puławach (KWP w Lublinie), podinsp. Wojciech Żmija ze SPAP we Wrocławiu i podinsp. Dariusz Zięba z BOA KGP.

Funkcjonariusze Policji wyróżnieni brązową Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej: asp. Mariusz Cielepa z KMP w Zielonej Górze (KWP w Gorzowie Wlkp.), podkom. Rafał Frenkiel z KPP w Ostródzie (KWP w Olsztynie), mł. asp. Rafał Gnap z KPP w Gryfinie (KWP w Szczecinie), post. Monika Kapera z KPP w Złotowie (KWP w Poznaniu), st. post. Izabela Kłosowska z KMP w Białymstoku (KWP w Białymstoku), sierż. Michał Kostuch z SP w Słupsku, sierż. sztab. Arkadiusz Krajewski z KPP we Wschowie (KWP w Gorzów Wlkp.), sierż. Monika Nawrat z KMP w Katowicach (KWP w Katowicach), st. post. Michał Ostrowski  z KPP w Otwocku (KSP), mł. asp. Iwona Panas z KMP w Chełmie (KWP w Lublinie), sierż. Jakub Rywacki z KRP Warszawa IV (KSP), podkom. Aleksandra Szyszka z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, post. Rafał Stachowski z KPP w Złotowie (KWP w Poznaniu), asp. Katarzyna Staśkowska z KPP w Łasku (KWP w Łodzi), st. post. Marcin Szopa z KPP w Będzinie (KWP w Katowicach), asp. Barbara Szyrner z KPP w Głogowie (KWP we Wrocławiu) i st. post. Katarzyna Żak z KPP w Sochaczewie (KWP zs. w Radomiu).

Wyróżniona została także Justyna Kozdryk członek korpusu służby cywilnej z KPP w Grójcu (KWP zs. w Radomiu).

PAWEŁ OSTASZEWSKI
zdj. autor