Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Duma, radość i życzenia

Na tegoroczne Święto Policji na warszawski plac Marszałka Józefa Piłsudskiego przyjechali bliscy policjantów z całej Polski. Zapytaliśmy rodziny, czego życzą funkcjonariuszom w tym wyjątkowym dniu i poprosiliśmy o podzielenie się przemyśleniami na temat zawodu, który wybrali ich synowie, mężowie, ojcowie, bracia, żony, córki i mamy.

Tadeusz Gralka, Gdańsk:

– Policjantom życzę wszystkiego dobrego, mniej pracy, ale skutecznej. Jestem emerytowanym policjantem, a syn też wybrał taki zawód. Nigdy go do tego nie namawiałem, to była jego decyzja.

Krzysztof Brankiewicz, Huta:

– Polskim policjantom życzę dobrych zarobków, żeby w kraju było spokojnie i żeby mieli jak najmniej pracy, a my, Polacy, żebyśmy czuli się bezpiecznie. Przyjechałem na ślubowanie syna, to pierwszy policjant w rodzinie i trudno wyrazić mi swoje uczucia – i strach, i duma, ale skoro chciał, przeszedł kilkuetapową weryfikację, pozostaje się tylko cieszyć.

Anna Maria Andreani, Szwajcaria:

– Na uroczystość ślubowania mojej kuzynki przyleciałam aż ze Szwajcarii. Cała rodzina jest z niej dumna, a dzisiejsza uroczystość jest wspaniale zorganizowana. Policjantom z okazji ich święta życzę siły, determinacji i zdecydowania, i żeby się nie zmieniali, bo są wspaniali.

Jolanta Pajor, Cieszyn:

– Policjantom życzę wytrwałości, cierpliwości do ludzi, bo ci są różni, lepszych zarobków, więcej spokoju i tego, aby więcej czasu mogli poświęcać swoim rodzinom.

Lucyna Ejsmont, Warszawa:

– Życzę policjantom mało akcji zagrażających życiu, satysfakcji z tego, co robią, dofinansowania ich umundurowania, godziwej pensji i tego, by ci nowi rekruci marzyli o tym, by w tej formacji pozostać do końca życia.

Grzegorz Rosa, Środa Śląska:

– Policjantom z okazji ich święta życzę spokojnej i bezpiecznej służby. Ze względu na ostatnie wydarzenia, które mają miejsce w Europie, najważniejsze, żeby każdego dnia wracali do domu cali i zdrowi, bo w domu czekają na nich rodziny. W Policji służy moja żona. Bardzo się z tego cieszę. Jestem z niej dumny.

Maria Piotrowska, Warszawa:

– Mimo że zabrzmi to materialistycznie, ale życzę policjantom lepszych zarobków, wyrozumiałych przełożonych, ale przede wszystkim uznania obywateli, bo nie wszyscy zdają sobie sprawę, jaka to ciężka praca, jestem pełna podziwu.

Teresa Koźbiał-Ostromęcka, Warszawa:

– Polskiej Policji życzę spokoju, szacunku wobec ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy ze strony społeczeństwa, a nam, Polakom, więcej wzajemnego szacunku, nawet jeśli nasze poglądy polityczne się nie zgadzają.

Adolf Szczepanik, Warszawa:

– Życzę policjantom spokoju i szacunku ze strony społeczeństwa.

Włodzimierz Kowalczyk, Lublin:

– Z okazji Święta Policji życzę wszystkim funkcjonariuszom bezpiecznej pracy, zrozumienia u swoich przełożonych, awansów, a także spełnienia marzeń związanych ze służbą. Policjantem jest mój syn, z którego jestem bardzo dumny. Cieszę się, bo kontynuuje nasze rodzinne tradycje. Ja też byłem oficerem.

Małgorzata Żelem, Oława:

– Przyjechałam do Warszawy dla mojego męża, który otrzymał dziś stopień podkomisarza, służy w wydziale dochodzeniowo-śledczym. W wieku 45 lat skończył WSPol. i chociaż bywały dni załamania, wszystko zaliczył. Zarówno ja, jak i dzieci jesteśmy z niego bardzo dumni.

Agnieszka Kryska, Lubanie:

– Życzę funkcjonariuszom spokojnej i bezpiecznej służby, a także wytrwałości w niej. Mój mąż jest technikiem kryminalistyki. Jestem zadowolona, że pracuje w Policji.

Monika Samsel, Sokółka:

– Życzę policjantom wytrwałości w służbie i żeby podczas niej mieli zawsze szczęście. Mój mąż dopiero zaczyna karierę w Policji. Jestem z niego bardzo dumna, że do niej wstąpił. Mam nadzieję, że w przyszłości zostanie oficerem.

Bernadeta Puzdrowska, Ostrzyce:

– Policjantów cenię za skuteczność, mądrość oraz umiejętności naukowe i edukacyjne. W rodzinie miałam kilku policjantów, co było dla mnie prestiżem, ale oznaczało też naukę dyscypliny.

Karolina Jakubiak, Łosice:

– W Policji służą mój tata, chrzestny i chłopak. To było spełnienie ich marzeń. Są zadowoleni ze swojej pracy. Zdarza się, że rzadko są w domu, bo na pierwszym miejscu jest służba. Z tego powodu na przykład trudno zaplanować wspólny wyjazd na wakacje.

Piotr Ciurko, Sieniawa:

– Od kilku dni w szeregach Policji jest mój syn, którego zawsze pociągał mundur. Myślał o pracy w straży pożarnej i o służbie w wojsku, ale zdecydował, że zostanie policjantem. Niedługo idzie na kurs podstawowy. Będzie go nam brakowało, gdy wyjedzie na szkolenie.

Paulina Śmigielska, Warszawa:

– Moja mama jest policjantką, a od niedawna w Policji służy mój kuzyn. Jestem z nich dumna. Bardzo szanuję zawód, który wykonują, bo wiem, że jest bardzo odpowiedzialny, ale niestety czasami niedoceniany przez społeczeństwo.

Krystyna Samulska, Iława:

– Przyjechałam na ślubowanie mojego wnuka, jestem z niego bardzo dumna, ale biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na świecie, niepokoję się, chociaż wiem, że dziś spełniło się jego marzenie z dzieciństwa.

Danuta Niedzielska, Środa Śląska:

– Całą rodziną wspieramy naszą córkę Ewelinę, która właśnie złożyła ślubowanie, jesteśmy z niej dumni, to niesamowite uczucie. Jej tato jest policjantem, a teraz ona. Do tego, kim jest, doszła ciężką pracą. Wszystkim policjantom z okazji ich święta życzę wytrwałości, bo mają najcięższą pracę.

Katarzyna Figielska, Olsztynek:

– Życzę policjantom zdrowia, sukcesów w pracy i bezpiecznych służb. Mój mąż jest wykładowcą w Szkole Policji w Słupsku. Staram się go wspierać w każdym celu, który sobie wyznaczy, żeby mógł go osiągnąć. Jestem dumna z tego, że jest policjantem.

Maria, Legnica:

– Kiedy córka powiedziała, że chce zostać policjantką, byłam zaskoczona w pierwszej chwili, ale ucieszyłam się. To było jej marzenie od przedszkola. Córka służy w Legnicy, w prewencji. Obstawiają wyjazdy na mecze, jest z tej pracy zadowolona. 

zebrali: HONORATA SZANDECKA, ARTUR KOWALCZYK