Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Uniform Motor Rally AD 2014

Po raz czwarty Mundurowy Klub Motorowy RP zorganizował Międzynarodowe Motorowe Mistrzostwa Służb Mundurowych pod nazwą „Uniform-Motor-Rally A.D. 2014”. Odbyły się 27 września br. na torze kartingowym przy stadionie żużlowym „Motoarena” w Toruniu.

Zawody motorowe MKMRP organizuje od dawna, ale teraz mają rangę międzynarodową. Startują czynni i emerytowani funkcjonariusze służb. Celem imprezy jest podnoszenie umiejętności techniki jazdy, integrowanie służb mundurowych oraz propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także wyłonienie najlepszych uczestników w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.

W słoneczny dzień września zawody uroczyście otworzył prezydent MKMRP Andrzej Woźniak. 67 zawodników rozpoczęło rywalizację chwilę później. Większość sportowców była z Policji, ale udział wzięli też przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Straży Miejskiej. Byli też goście z Ukrainy (19 osób) i jedna przedstawicielka Niemiec. Każdy musiał zaliczyć osiem konkurencji: próba sprawnościowa gokardem, próba sprawnościowa samochodami Sz1, Sz2 i SI, próba samochodowa trolley i test stewarda, próba sprawnościowa quadem i wyścig gokartem.

Impreza zakończyła się wręczeniem nagród zwycięzcom. Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji indywidualnej zajęli w kolejności policjanci: Bartosz Wiśniewski i Daniel Dyjasek z KMP w Toruniu oraz Wojciech Panek z KPP w Brodnicy. W klasyfikacji zespołowej na pierwszym miejscu uplasowali się policjanci z KMP w Toruniu, drudzy byli funkcjonariusze z KPP w Brodnicy, trzeci z KWP w Gdańsku.

KRZYSZTOF CHRZANOWSKI
zdj. autor