Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Życzenia z sandomierskiego zamku

W całym kraju trwają obchody Święta Policji. Wśród tysięcy odznaczonych i awansowanych z tej okazji są też podinspektor Orest Możejko i aspirant Mieczysław Nocul. Dla niewtajemniczonych: to policjanci z serialu „Ojciec Mateusz”, którego akcja rozgrywa się w Sandomierzu.

Wśród zebranych na sandomierskim rynku świętokrzyskich policjantów i pracowników Policji oraz zaproszonych gości, z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Jerzym Millerem i komendantem głównym Policji gen. insp. Andrzejem Matejukiem, w ostatni czwartek, 21 lipca, byli też aktorzy wcielający się w sandomierskich stróżów prawa: Piotr Polk i Michał Piela. Rozkazem wiernej fanki, przewodniczącej sabatu czarownic, Jagi z Łysej Góry, podinspektor Orest Możejko został awansowany do stopnia młodszego inspektora Policji, a aspirant Mieczysław Nocul do stopnia starszego aspiranta Policji. Stosowna uroczystość odbyła się na sandomierskim zamku.

Awansowani serialowi policjanci złożyli tym prawdziwym życzenia samych bezpiecznych dni. A przedstawiciele „Policji 997” przy tym byli i chwilę tę uwiecznili.

if