Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Policjanci na podium w Turnieju Piłki Ulicznej

Reprezentacja Policji – Zarząd Warszawski CBŚ KGP zajęła 3 miejsce w rozegranym 8 sierpnia na Placu Defilad I Warszawskim Turnieju Piłki Ulicznej pamięci Macieja Kozłowskiego, przed-wcześnie zmarłego znanego aktora, społecznika, wielbiciela piłki nożnej.

Pomysłodawcą ulicznej odmiany piłki nożnej był Mel Young, twórca międzynarodowej sieci gazet ulicznych, który chciał – wykorzystując popularność socceru – integrować różne środowi-ska społeczne.

Organizatorem warszawskiego turnieju było Stowarzyszenie Klub Rodzin Abstynenckich „Serce” przy współudziale Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Turniej, oprócz uczczenia pamięci Macieja Kozłowskiego, miał zwrócić uwagę mieszkańców stolicy na problemy uzależnionych i bezdomnych – osób, które aktor w-spierał. W imprezie udział wzięło 8 zespołów: Przyjaciele Mać-ka, Hetmania Poznań, Noclegownia św. Brata Alberta z Wrocławia (obecni mistrzowie Polski w piłce ulicznej), Polskie Stowarzy-szenie Byłych Piłkarzy, Reprezentacja Artystów Polskich S.K.R.A „Serce”, Legia Warszawa „Oldboye”, Reprezentacja Pol-ski w Piłce Ulicznej i Warszawski Zarząd CBŚ KGP.

Mecze były rozgrywane przez zmiany: 3 zawodników w polu plus bramkarz na boisku o wymiarach 22 x 16 m w czasie dwa razy po siedem minut – tak, jak na mistrzostwach świata. Rywalizowano w dwóch grupach, których zwycięzcy spotkali się później w me-czu o pierwsze i drugie miejsce, zaś dwie drugie drużyny w grupach walczyły o miejsca trzecie i czwarte.

Policyjna drużyna - debiutująca w rozgrywkach ulicznych - spi-sała się dzielnie, wygrywając w fazie grupowej z artystami (wspieranymi w bramce przez Macieja Szczęsnego) i noclegownią. Niestety, nie do przejścia okazali się oldboye z Legii z Da-riuszem Dziewanowskim i Janem Krzysztofem Bieleckim w ataku oraz ponownie Szczęsnym na bramce (wygrali zresztą wszystkie mecze). Zabrakło trochę szczęścia, lecz przede wszystkim dłuż-szej ławki rezerwowych - zmieniać mógł się tylko jeden zawod-nik – a z wypoczętymi legionistami nasza drużyna grała bezpo-średnio po meczu z artystami. Dwa zwycięstwa pozwoliły jednak na walkę o trzecie miejsce z S.K.R.A. „Serce”. Policjanci raz jeszcze okazali się lepsi i stanęli na podium za Legią Warsza-wa „Oldboye” i Reprezentacją Polski w Piłce Ulicznej.

– Bardzo fajny pomysł, szczytny cel, a i okazja do ciekawego spędzenia wolnego czasu – podsumował turniej prowadzący poli-cyjną drużynę Andrzej „Pułkownik” Kuczyński.

PK