Nowe mundury

 

 
 

Mundurowa rewolucja trwa. Nie będą na razie testowane prototypy, które zostały uszyte według pomysłu Bernarda Hanaoki. Powstaną kolejne projekty. Przygotują je studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Profesorowie i studenci Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP spotkali się 13 grudnia 2006 r. z Jackiem Sobolewskim, zastępcą komendanta głównego, oraz z innymi osobami odpowiedzialnymi za umundurowanie. Komendant Sobolewski zaprosił ich do pracy nad projektami graficznymi nowych wzorów mundurów. Studentów i ich opiekunów poinformowano dokładnie o oczekiwaniach policjantów, które wyrazili w czasie badań fokusowych oraz na Internetowym Forum Policjantów i w listach do miesięcznika "Policja 997". Wyznaczono kierunki projektowania.

Policyjni eksperci przekazali pedagogom i studentom ASP oczekiwania co do kolorystyki, kroju, funkcjonalności nowych mundurów. Rozmawiano także o materiałach i tkaninach, które powinny zostać użyte podczas przyszłej, masowej produkcji uniformów.

Rozmowy te są kontynuacją i rozwinięciem poprzednich projektów oraz odpowiedzią na uwagi i propozycje policjantów z całego kraju. Projekty przygotowane przez studentów ASP w Łodzi mają zostać zaprezentowane w drugiej połowie stycznia 2007 r.

Szefostwo Policji liczy, że jeszcze tej zimy uda się wyprodukować prototypy. Ich funkcjonalność w praktyce będą sprawdzać wybrane grupy policjantów. O wynikach testów poinformujemy w kolejnych numerach miesięcznika "Policja 997".

TN
zdj. Andrzej Mitura
(prototypy mundurów wg projektu Bernarda Hanaoki)

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)