Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nowe mundury

 

 
 

Mundurowa rewolucja trwa. Nie będą na razie testowane prototypy, które zostały uszyte według pomysłu Bernarda Hanaoki. Powstaną kolejne projekty. Przygotują je studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Profesorowie i studenci Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP spotkali się 13 grudnia 2006 r. z Jackiem Sobolewskim, zastępcą komendanta głównego, oraz z innymi osobami odpowiedzialnymi za umundurowanie. Komendant Sobolewski zaprosił ich do pracy nad projektami graficznymi nowych wzorów mundurów. Studentów i ich opiekunów poinformowano dokładnie o oczekiwaniach policjantów, które wyrazili w czasie badań fokusowych oraz na Internetowym Forum Policjantów i w listach do miesięcznika "Policja 997". Wyznaczono kierunki projektowania.

Policyjni eksperci przekazali pedagogom i studentom ASP oczekiwania co do kolorystyki, kroju, funkcjonalności nowych mundurów. Rozmawiano także o materiałach i tkaninach, które powinny zostać użyte podczas przyszłej, masowej produkcji uniformów.

Rozmowy te są kontynuacją i rozwinięciem poprzednich projektów oraz odpowiedzią na uwagi i propozycje policjantów z całego kraju. Projekty przygotowane przez studentów ASP w Łodzi mają zostać zaprezentowane w drugiej połowie stycznia 2007 r.

Szefostwo Policji liczy, że jeszcze tej zimy uda się wyprodukować prototypy. Ich funkcjonalność w praktyce będą sprawdzać wybrane grupy policjantów. O wynikach testów poinformujemy w kolejnych numerach miesięcznika "Policja 997".

TN
zdj. Andrzej Mitura
(prototypy mundurów wg projektu Bernarda Hanaoki)

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.