Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Życzenia do św. Mikołaja

Grudzień to pracowity miesiąc nie tylko dla policjantów i złodziei oraz handlowców, ale przede wszystkim dla Świętego Mikołaja. W końcu musi spełnić tyle życzeń! O co proszą go policjanci i pracownicy Policji? Oto prywatne i zawodowe pragnienia tych, którzy wzięli udział w naszej przedświątecznej sondzie.

 

Post. Marcin:
Pod choinką chciałbym znaleźć konsolę do gier. A zawodowo marzę, aby zmieniły się zasady przyjmowania do służby.

 


 
Post. Sebastian:
Chciałbym spędzić zasłużone wakacje, imprezując na Ibizie. Nowy Rok mógłby przynieść zmianę mundurów, ale przy zachowaniu mundurówki.

 

 

Post. Karol:
Święty Mikołaju, podaruj mi wycieczkę do Egiptu i spraw, abym dostał etat w KWP w Kielcach.

 


 
Post. Małgorzata:
Jazda sportowym samochodem z mistrzem kierownicy to jest to! A praca w sekcji kryminalnej to wyzwanie w sam raz dla mnie.

 

 

Sierż. szt. Krzysztof:
Mikołaju, przywróć moje długie, kręcone włosy i pomóż mi awansować na asystenta oraz przejść z 4. do 6. grupy.

 


 
Sierż. Anna:
Spełnieniem moich marzeń byłaby własna stadnina koni i mieszkanie. Chciałabym w przyszłości pracować przy tworzeniu profili zabójców.

 

 

Post. Grzegorz:
Największą niespodzianką dla mnie byłby roczny wyjazd do Chin, oczywiście z rodziną, na naukę kung-fu pod okiem mistrza. W Nowym Roku mogliby nam wymienić broń na P-99 i wprowadzić amunicję antyrykoszetową.

Sierż. Mikołaj:
Chciałbym wziąć udział w rajdzie WRC, mieć domek na egzotycznej wyspie i nauczyć się języka hiszpańskiego. Mam prośbę, Mikołaju: zamień koła w metrze na gumowe, bo nasze uszy bardzo cierpią. A w wyposażeniu przydałyby się palmtopy zamiast notatników.

 


 
St. post. Paweł:
Drogi Mikołaju, spraw, abym poznał kobietę swojego życia i założył rodzinę. A przy okazji mógłbyś podwyższyć mi pensję i podarować nam lepszy sprzęt.
 

Rafał, cywil:
Najpiękniejszym prezentem na Nowy Rok będzie zdrowe dziecko, na które czekam z niecierpliwością. Chciałbym, aby było inteligentne, jak ja, i piękne, jak moja żona. A służbowo - żeby doceniano pracę kierowców i sekretarek, i traktowano ich z należnym szacunkiem.

 


 
Podinsp. Wojciech:
Moim życzeniem w nadchodzącym roku jest miesięczny rejs na Antarktydę z dwukrotnym opłynięciem przylądka Horn. A w sferze zawodowej pragnę, żeby ludzie zrozumieli, że to od nich zależy ich własne bezpieczeństwo i że nie są nieśmiertelni.

 

 

Kasia, cywil:
Pod choinką chciałabym znaleźć bilet na rejs na Karaiby i mieć możliwość nakręcenia filmu przyrodniczego, a w Nowym Roku marzy mi się przejście do ksc albo znalezienie pracy jako technik kryminalistyki przy zbieraniu dowodów.

 


 
Sierż. szt. Dariusz:
W przyszłym roku chciałbym przejechać Afrykę na motocyklu i wejść na Kilimandżaro.

Życzymy rychłego spełnienia wszystkich marzeń
i dalszego rozwoju pasji
Małgorzata Zatorska i Anna Michejda (zdjęcia)

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.