Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Czy będzie rewolucja?

Jak ma działać policyjny system informatyczny? Najlepiej wiedzą to użytkownicy w komisariatach i komendach powiatowych. Ich potrzeby powinny określać kierunki rozwoju policyjnej informatyki. Specjaliści z komendy głównej mają dostarczyć im wartościowy i łatwy w obsłudze produkt, który sprawdzi się w codziennej służbie.

Odniedawna pełniący obowiązki dyrektora Biura Łączności i Informatyki (BŁiI) KGP mł. asp. dr Andrzej Machnacz zapowiada poważne zmiany. Mają one polegać na: umożliwieniu udziału wszystkich jednostek w realizacji zadań biura z uwzględnieniem ich potrzeb oraz zaangażowaniu ośrodków akademickich do oceny i kontroli tych działań. Ponadto chce ucywilnić biuro, przeprowadzić gruntowny przegląd cen realizowanych zakupów, outsourcingu (czyli wypożyczania sprzętu), zakupów mocy obliczeniowej, stworzenia punktu konsultacyjnego i staży dla kadry z terenu, zlecania opracowywania dokumentów rozwoju firmom konsultingowym, a nie - jak do tej pory - pracownikom BŁiI, wyłączenia QR-maila, zagwarantowania wszystkim jednostkom dostępu do intranetu oraz realizacji filmu instruktażowego o KSIP.

(...)

Wiem, że wiele osób może się ze mną nie zgodzić. Jestem otwarty na każdą konstruktywną krytykę. Chcę być raczej menedżerem IT niż "dyrektorem z KGP".

notował TADEUSZ NOSZCZYŃSKI
zdj. Wojciech Basiński

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.