Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Dwa starty triathlonowe

W czerwcu i lipcu, w odstępie dwóch tygodni, zorganizowano dwie imprezy o randze mistrzostw Polski dla triathlonistów z Policji. Po przeprowadzonych 8 czerwca 2024 r. w Mietkowie Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Iron Mana przyszedł czas na połówkę i ćwiartkę morderczego dystansu. Obie imprezy objął patronatem komendant główny Policji.

Susz

29 czerwca br. podczas Susz Triathlon 2024 odbyły się V Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie 1/2 Iron Mana. Zawodnicy musieli przepłynąć 1900 m, przejechać rowerem 90 km i przebiec półmaraton, czyli 21 km.

Pierwsze miejsce w policyjnych mistrzostwach zajął Bartosz Sarbak z KMP w Poznaniu, drugie – Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, a trzecie – Jordan Kowalczyk z KMP w Zabrzu. Co ciekawe, w 2023 r. wszyscy trzej policjanci także znaleźli się na pudle, z tym że teraz ubiegłoroczny wicemistrz sięgnął po złoto, a triumfator z ubiegłego roku zajął drugie miejsce. Wszyscy trzej są członkami Reprezentacji Polskiej Policji w Triathlonie, a Marek Kowalczyk jest nawet zastępcą kierownika policyjnego teamu. Warto podkreślić, że Bartosz Sarbak w kategorii M25–29 zajął wśród wszystkich startujących drugie miejsce, a Marek Kowalczyk – trzecie w kategorii M45–49.

Wśród policjantek pierwsza była Sylwia Szpocińska z KWP we Wrocławiu, druga – Iwona Basara z KWP w Gdańsku, a trzecia – Katarzyna Sammler z KMP w Poznaniu. Zawodniczki z pierwszego i trzeciego miejsca są w reprezentacji triathlonowej, warto chyba wciągnąć do zespołu także zdobywczynię drugiej lokaty. Sylwia Szpocińska zajęła ponadto drugie miejsce w kategorii wiekowej K40–44 wśród wszystkich triathlonistek, a Katarzyna Sammler – trzecie miejsce w tej samej kategorii.

W policyjnych mistrzostwach także było kilka kategorii. W M30, czyli wśród mężczyzn do 39 lat triumfował Piotr Wiśniewski z KMP w Toruniu. W M40 (40–49 lat) zwyciężył Łukasz Machowski z garnizonu podkarpackiego, a w M50 – Krzysztof Wacławski z warmińsko-mazurskiego. W kategorii IPA na pierwszym stopniu podium stanął Bartosz Sarbak z KMP w Poznaniu.

Bydgoszcz

13 lipca br. w ramach Triathlon Bydgoszcz przeprowadzono II Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 Iron Mana. Teraz trzeba było przepłynąć 0,95 km w Brdzie (z prądem i pod prąd), pokonać rowerem 38 km i przebiec 10,8 km. Tym razem policyjnym mistrzem triathlonu na tym właśnie dystansie został Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy. Za nim uplasował się Piotr Bohater z KMP we Wrocławiu, a trzecie miejsce zdobył Jordan Kowalczyk z KMP w Zabrzu. Wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Iwona Basara z KWP w Gdańsku, za nią przybiegła Katarzyna Sammler z KMP w Poznaniu, a na trzecim miejscu finiszowała Sylwia Szpocińska z KWP we Wrocławiu. Ponadto Marek Kowalczyk znalazł się na trzecim miejscu wśród wszystkich startujących zawodników w kategorii M45.

Funkcjonariusze byli klasyfikowani dodatkowo w dwóch kategoriach wiekowych. W M1 (do lat 40) zwyciężył Piotr Wiśniewski z KMP w Toruniu, a w M2 (powyżej 40. roku życia) po laur sięgnął Dariusz Olewiński, emerytowany policjant z Torunia.