Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

III Mistrzostwa Warszawy Służb Mundurowych

Kompleks Basenów Rehabilitacyjnych „Muszelka” na stołecznym Targówku gościł w ostatni czwartek uczestników III Otwartych Mistrzostw Warszawy Służb Mundurowych w Pływaniu. Zawodnicy reprezentujący m.in.: Państwową Straż Pożarną, Biuro Ochrony Rządu, Wojsko Polskie, Straż Miejską i oczywiście Policję rywalizowali w dwóch konkurencjach indywidualnych: 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym oraz sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.

Panowie startowali w trzech kategoriach wiekowych: OPEN (do 39 roku życia), MASTERS I (40 – 49 lat) i MASTERS II (powyżej 50. roku życia). Kobiety takiego komfortu nie miały i musiały rywalizować w kategorii OPEN, razem z mężczyznami. Może dlatego na słupkach pojawiły się tylko dwie przedstawicielki piękniejszej połowy ludzkości. Organizatorzy zapewnili, że w przyszłorocznych mistrzostwach panie będą miały odrębną klasyfikację.

Zawody otworzył, znany ze swoich sportowych pasji, I zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski. Wśród zaproszonych gości, którzy obserwowali zmagania mundurowych pływaków był m.in. senator elekt tego okręgu Marek Borowski.

Najszybszym mundurowym pływakiem (zawodnicy WOPR startowali poza konkurencją) okazał się Juliusz Malinowski z warszawskiego Komisariatu Rzecznego Policji, który 50 m stylem dowolnym pokonał w 25,84 sekundy. Sukces to tym większy, że pływak przyjechał na mistrzostwa świeżo po służbie nocnej. Policjant wyprzedził dwóch reprezentantów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej – Huberta Cabaja (26,69 s) i Adama Denerta (26,77 s). Wśród pań najszybsza była Maja Naruk z KMP w Lublinie (32,25 s), która wyprzedziła Patrycję Błądek z SGSP (37,00 s). Wśród czterdziestolatków sprint wygrał Piotr Wawrzynkiewicz z SGSP (27,00 s). Za nim uplasowali się: Tomasz Kuśnierz z BOR (28,91 s) i Wojciech Wesołowski z KSP (34,00 s). W kategorii powyżej pięćdziesięciu lat triumfował Kazimierz Sinicki z KWP w Lublinie (28,53 s) przed Zbigniewem Sajkiewiczem z KGP (37,60 s) i Andrzejem Piorunem z Centralnego Węzła Łączności MON (41,85 s).

Wyścig na 50 m stylem klasycznym wygrał Adam Denert z SGSP (32,22 s), który wyprzedził kolegę ze szkoły Huberta Cabaja (33,25 s) i Macieja Daszutę z Żandarmerii Wojskowej (34,98 s). Z pań pierwsza przypłynęła Patrycja Błądek z SGSP (44,84 s), a zaraz za nią Maja Naruk z KMP w Lublinie (45,34 s). Medalistami kategorii MASTERS I zostali: Piotr Wawrzynkiewicz z SGSP (33,78 s), Tomasz Kuśnierz z BOR (42,73 s) i Krzysztof Semczuk z CWŁ MON (43,31 s). W MASTERS II najszybszym żabkarzem - reprezentantem służby mundurowej został Zbigniew Sajkiewicz z KGP (53,72 s), który wyprzedził Andrzeja Pioruna z CWŁ MON (1:00,95 min.).

W sztafecie 4x50 m stylem zmiennym pierwsze miejsce zajął zespół SGSP I (1:59,79) . Drugie miejsce wywalczyli pływacy z Żandarmerii Wojskowej (2:10,34), a trzecie zawodnicy Komendy Głównej Policji (2:13,25).