Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Miesiąc z życia Policji - s.47

Plus dla:

  • Asp. Jacka Dobrowolskiego i sierż. szt. Grzegorza Frydrycha z Włocławka (czytaj str. 31).
  • CBŚ (oddział w Częstochowie) za rozbicie grupy przestępczej (czytaj str. 46).
  • Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Rzeszowie za "rutynową kontrolę" czterech firm komputerowych, w trakcie której w 113 komputerach znaleziono 337 nielegalnych programów o wartości ok. 377 tys. złotych. To jedna z największych takich spraw w ciągu ostatnich lat. Cześć skonfiskowanego oprogramowania służyła do tworzenia programów, które potem legalnie podlegały ochronie przez prawo autorskie.
  • KSP za skuteczne czyszczenie szeregów z tzw. bagna, czyli zatrzymanie kilkunastu policjantów (8 jest już oskarżonych), którzy sprzedawali gangsterom informacje z baz danych.

Minus dla:

  • SKOK ,,Nike'' i osób odpowiedzialnych za sposób wprowadzenia filii tej firmy do: sześciu komend wojewódzkich, dziewięciu miejskich, KGP i CSP. Pomysł niezły, ale wykonanie na niejasnych, nasuwających podejrzenia o prywatę, zasadach.
  • Naczelnika prewencji w jednym z opolskich komisariatów, nadkom. Ryszarda K., przyłapanego na kradzieży... kiełbasy i 3 tabliczek czekolady. Bez komentarza.
  • Policjantów z KPP w Wołominie za osadzenie w areszcie pechowej właścicielki kradzionego telefonu komórkowego. Kobieta tłumaczył a, że aparat kupiła legalnie w komisie i ma na to rachunek w domu. Zamiast to sprawdzić, nadgorliwcy zakuli ją w kajdanki. Noc spędziła "na dołku". Rano potwierdziły się jej słowa.


 

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.